Ev Dekorasyonu Hakkında Birbirinden Yaratıcı Fikirler!

birevim senetle ev

İnsanlar artık sıradan dizayn edilmiş mekanlarda yaşamaktansa, evlerini daha dekoratif ve ilgi çekici hale getirmenin peşindeler. Eğer sizde eviniz için dekoratif fikirler arıyorsanız, birbirinden yaratıcı fikirlere göz atabilirsiniz. Uygulayacağınız bu fikirler sayesinde evinizin havasını değiştirebilirsiniz.

 • Yorucu bir iş temposunun adından çiçeklerle bezenmiş evinize gelerek ruhunuzu canlandırabilirsiniz. Bu noktada birbirinden farklı güzellikteki canlı çiçek dekorlarından yararlanabilirsiniz.
 • Evinize gelen misafirlerinizi ağırladığınız misafir odalarınız evinizin en özel bölümlerinden bir tanesidir. Bu yüzden misafir odanızı sizin de tarzınızı yansıtacak ahşap çerçevelerle ve kavanozdan elde edilmiş saksılarla donatabilirsiniz.
 • Evinizin boş köşelerini berjer ve sehpa ikilisi ile doldurabilirsiniz. Yine oldukça şık bir tekli koltukla da odanızın havasını değiştirmeniz mümkündür.
 • Salonunuz için ise hiç zorluk çekmenize gerek kalmamaktadır. Ortaya eski bir halı ve koltuğun üzerine serilen vintage bir battaniye ile kolaylıkla fark yaratabilirsiniz.
 • Yatak odaları ailelerin en özel bölümleridir ve kültürden kültüre farklı tarzlar barındırabilir. Eğer yatak odalarınıza zarafeti taşımak istiyorsanız, bu bölümde soluk renkli ahşap tercihi yapmanızı öneririz. Çünkü yatak odaları için en önemli ayrıntı renklerdir. Sıradan yatak başlığı yerine, geometrik şekilli kitaplık başlıkları tercih edebilirsiniz.
 • Özellikle kadınların evde en çok vakit geçirdikleri alanlardan bir tanesi mutfaklardır. Bunun için üzerinde en çok durulması gereken alanlarda buralardır. Mutfağınız için seçeceğiniz beyaz renk mutfaklarınızı hem çok daha ferah hem de daha hijyenik gösterecektir. Mutfaklarınızda daha yaratıcı bir dekorasyon fikri olması açısından vintage tarzda bir lavabo ve açık tel dolaplar seçebilirsiniz.
 • Yemek masası noktasında kesinlikle abartıya kaçmamanızı öneririz. Dikkat dağıtıcı bütün unsurlardan arınmış bir yemek masası çok daha ferah olacaktır. Yemek masanızdaki sadeliği etrafındaki duvarlara resimler asarak dengeleyebilirsiniz.
 • Banyolarınız için ise son zamanların en beğenilenlerinden olan kasa tipi dolapları kullanabilirsiniz. Bu şekilde banyonuza ayrı bir hava katarak daha şık ve estetik görünmesini sağlayabilirsiniz.
 • Hemen her ev için aydınlatma en önemli unsurlardan bir tanesidir. Özellikle mutfak ve salonlarınızda yapacağınız doğru aydınlatma tercihleri ile çok hoş görünümler oluşturabilirsiniz.
birevim
Paylaş

5 Comments

 1. Sevgi Çetin Reply

  Fikirleriniz gerçekten güzel, ev dekorasyonunda bizde eşimle çok güzel dekore etmiştik salonumuzu 🙂

 2. Şevval Aslan Reply

  Ev dekorasyonu biz kadınlar için gerçekten çok önemli bir şey ve fikirlerinizden beğendiğim bir kaç tanesi var. Ev dekorasyonu evde ki huzura büyük etki ediyor bence

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen − 1 =