Ev Almanın Tam Zamanı

birevim senetle ev

Koronavirüs sonrasında dünya genelinde talepler değişim gösterdi. Yeni normale dönüş ile birlikte konut almak isteyen vatandaşlar için ev almanın tam zamanı denilebilecek fırsatlar sunuldu. Özellikle kredi ile ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için bankalar tarafında düşük faiz oranlı ve ilerli tarihli ödemeli krediler konut piyasasında hareketlenmelere neden oldu. Yeni dönem ile birlikte bankaların fırsat paketlerini açıklamasından sonra ev fiyatlarını araştıran vatandaşlar yeni normal içinde ev fiyatlarını oldukça uygun buldu. Ev almak için bu dönemin en uygun olmasının nedeni sadece açıklanmış olan kredi destek paketleri ve ev fiyatları ile sınırlı bulunmaktadır.

Bu Dönemde Ev Almada Uygulanan Büyük Fırsatlar

Ev almak için araştırma yapan vatandaşların önüne farklı fırsat seçenekleri çıkmaktadır. Fiyatların uygunluğu ve bankalar tarafından sunulan fırsatlardan bahsettik. Bunun yanında ev almanın tam zamanı dedirten farklı fırsatlardan bahsedebiliriz. İlk olarak ev almak isteyen vatandaşlar için tapu harcında yapılan indirimler devam etmektedir. Bu indirim sayesinde tapuya ödenmesi gereken harç için daha uygun miktarlar cebinizden çıkacaktır Yeni dönemde ev almak isteyen vatandaşlar için emlak komisyon oranlarında düşürülme seçeneğine gidildi. Aynı zamanda ev almak isteyen kişiler için uygulanacak olan %8 KDV ile yüzde 10’luk bir kar sağlanması mümkün hale geldi. Uygulanan fırsatlardan bir diğeri de konut hesabına devlet katkısı avantajları eklenerek ev almanın tam zamanı dedirtecek uygulamalara yapıldı.

Ev Alırken Yeni Normalde Nelere Dikkat Edilmeli

Virüsten kaynaklı insanların bakış açılarında değişimler yaşandı. Değişen bakış açıları da vatandaşların konut seçimini etkiledi. Bahçesi, balkonu ya da teras gibi imkanı bulunmayan evlerde uzun bir süre kapalı kalan kişilerden dolayı konut sektöründe farklı değişimler yaşandı. Ev almanın tam zamanı diyen vatandaşların konut tercihi yaparken dikkat ettikleri temel kurallar arasında evin bahçesinin bulunması, balkon ya da terasın bulunması ve havalandırma sisteminin gerekli sağlık koşullarını karşılaması gibi konu başlıkları girdi. Sizde ev almak istiyorsanız yeni konut tercihleri arasından en uygun ev alma seçenekleri ile hayalinizdeki eve kavuşabilirsiniz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 + three =