Ev Almanın Kolay Yolu Nedir? Nasıl Kolay Ev Alınır?

birevim senetle ev

Hepimizin hayallerinde bir ev var. Kimi deniz kenarında kimi dağ evi kimi şehirde bir stüdyo daire değil mi: Peki daha ne kadar erteleyeceksiniz?  Size kolay ev almanın yolunun reçetesini sunuyoruz.  Öncellikle nasıl bir ev istediğinizi kâğıda dökün;  mesela kaç oda olsun, kaçıncı kat, bahçeli mi olsun?  Kâğıda dökmeniz arzunuzu netleştirir.

Şimdi sıra iyi bir emlak danışmanı bulmaya geldi.  Bu işi yalnız yapamazsınız, çok vakit alan ve teferruatlı düşünülmesi gereken bir konu, elbette işin uzmanı ile yola çıkmanız size artı bir avantaj sağlayacaktır.  İlk defa ev alışverişine girdiyseniz biraz stres normaldir.

Nasıl bir ev almak istediğinize karar verdiniz! Peki, şimdi bütçe olarak durumunuz nedir?  Peşinatlı mı satın alacaksınız yoksa kredi ile mi?  Faiz ödemek istemiyor musunuz?  Çünkü bu mümkün yeni çıkan modeller ile faizsiz ev satın almak mümkündür.

Kolay Yöntemlerle Ev Almak

Şimdi danışmanınız ile görüşmeden biraz fikir sahibi olmanız için tüyolar verelim;

  • Finansmanınızı ipotek işlemi için hazırlayın. İpotek ile ev satın alabilirsiniz. Satın alacağınız evde oturarak kira gibi giderlerden kurtulmuş olursunuz.  Bu şekilde ipoteğin daha hızlı kalkabilmesi için daha hızlı ödemeler yapabilirsiniz.
  • Kredinizi kontrol edin. Bir ev sahibi olmak istiyorsanız tüm modellerin dikkat ettiği kredi puanıdır.
  • Ev alma işine girişmeden önce kredi puanınızı kontrol edin.  Eğer kredi puanınız kötü ise en az 6 ay ile 1 sene içerisinde bu konu üzerinde çalışmanız gerektiğini hatırlayın.
  • Peşinat ve diğer masraflar için paradan tasarruf edin. Peşinat ve diğer masraflar için paraya ihtiyacınız var. Ancak elbette peşinatsız sistemleri de tercih edebilirsiniz. Her halükarda harcamalarınıza dikkat etmeniz gerektiği gerçeğini unutmayın.
  • Ev Satın Alırken Faizsiz Seçeneklerden faydalanabilirsiniz. Kredi ya da peşinat işleri ile uğraşmadan faizsiz ev satın alma seçeneklerini gözden geçirin. Sizin belirleyeceğiniz taksit tutarları ile en uygun satın alma modelini tercih edebilirsiniz.  Noter huzurundaki. Çekilişler ile sahip olabileceğiniz evinizin borcunu ara ödemeler ile de daha hızlı kapatabilirsiniz.

Tüm bu seçenekleri doğru emlak danışmanı ile görüşerek netleştirin. Size en uygun sistemi önereceği gibi sizin web üzerinden ya da gazeteler aracılığı ile ulaşamayacağınız kaynaklara ulaşabilirler.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − 12 =