Ev Almak Zaruri Bir İhtiyaçtır

birevim senetle ev

Ev Almanın Yöntemleri

-Kredi Çekerek Ev Almak

Kredi çekerek ev almak kolay ve yaygın bir uygulama olmasına karşın, yaptırımları ağır olan bir yöntemdir. Kredi taksitlerinin aksaması ve akabinde ödeyememe durumlarında, banka evinizi, yatırdığınız miktarı geri ödemeden, elinizden almaktadır. Bu nedenle, kolay olması yanında, büyük risk taşır. Taksitle ev alırken, ödeme koşularınız yanında, karşı tarafın sunduğu şartları en iyi şekilde değerlendirmek gerekir. Düzenli bir geliriniz yoksa yaptırımları ağır şartlar sizin için daha zor olacaktır. Bankaların şartları ve yaptırımları size uymuyorsa, kredi çekmeniz sizin için her zaman sıkıntı olacaktır.

-Kar Payı Uygulaması

Bazı bankalar, faizsiz kredi adıyla, bazı konut alma projeleri sunmaktadır. Bu projelerde, evi sizin yerinize satın alıp, belirli olan bir karla size satıyor. Ödememe halinde, faiz işlemiyor. Burada da yine şartları en iyi şekilde okumak gerekir. Bu şekilde bir yaklaşım ev almak isteyenler için önemlidir. Vereceğiniz teminatları, taksit şartlarını en iyi şekilde tespit edilmesi gerekir. Sonuçta, yıllarca sürecek bir borca gireceksiniz.

-Yap-Sat Firmalarının Kampanyaları

Yap-sat firmaları, konut projeleri düzenlerler ve ev almak istiyorum, diyenlerin ihtiyaçlarına cevap verirler. Belli bir peşinatla birlikte, kalan miktarın taksitlere bölünmesi ile oluşturulan ev satma işlemidir. Bu işlemle birlikte, faizsiz ev almak isteyenler için, yeni bir uygulama söz konusudur. Ev alma şartlarının sizin şartlarınıza uyması, ödemede aksaklıları engelleyecektir. Atalarımızın da dediği gibi “Deveyi bağla sonra tevekkül et”. Bu nedenle, öncelikle kendi şartlarımıza uyan kampanyaları ön plana almalıyız. Faizsiz ev almak istiyorsak ki bunu herkes ister, bu konuda çalışma yapan firmaların şartlarını en iyi şekilde analiz etmeliyiz. Ev almak için en uygun zaman tespiti de önemlidir.

-Faizsiz Ev Sistemleri

Faizsiz ev alma sistemleri, bankaların sistemlerine benzerse, o zaman faizsiz olmaktan çıkar. Bu nedenle, bazı firmaların faizsiz kampanyaları, bankaların klasik kredili ev sistemlerine benzemektedir. Bu noktada dikkat edilecek husus, faizsiz ev sisteminde, anlaşma dışında, ödemenin gecikmesiyle oluşan artışın engellenmesidir. Faizli ev alımında, ödeme aksadığı zaman, banka evinize ve ödediğimiz miktara el koyuyor. Evi kaybettiğiniz gibi, ödediğiniz miktar da bankaya kalıyor. Faizsiz ev alımında önemli nokta, evinizin miktarı kadar para ödemeyi taahhüt etmenizdir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × two =