Ev Almak İsteyenler Dikkat! Bu Artık Bir Hayal Değil

birevim senetle ev

Ev almak; yuva kurmak isteyenlerin, aile sahibi olanların ya da yetişkin bireylerin kısacası birçok insanın en büyük hayallerindendir. Ama devlet desteği ile birlikte bu hayal artık hiç de uzak değil.

Devlet Katkısından Nasıl Yararlanırım?

Devlet katkısından yararlanarak ev almak isteyen bireyler belli hükümleri yerine getirmekle yükümlüdür. Peki, krediyle ev almak isteyen bireyde aranan nitelikler nelerdir: Türk vatandaşı olmak, 7 Nisan 2015 tarihi itibariyle konut sahibi olmamak ve yine bu tarih itibariyle başka bir konut kredisine sahip olmamak, minimum 3 yıl boyunca sahip olduğu hesaba düzenli olarak ödeme yapmış olmak ve konutu satın aldıktan sonra en geç 6 ay içinde devlet desteği için başvuru yapmış olmaktır. Eğer siz de bu şartlara tabii iseniz devlet desteği için çok geç kalmadan başvurunuzu tamamlamalısınız.

Devlet desteği sadece ilk alınan konutlar için geçerlilik arz etmektedir. Kredi için devlet anlaşmalı bankaya başvurarak bir yatırım fonu açtırmalısınız. Açtırmış olduğunuz yatırım fonu yani konut hesabı kapsamında mevcut bankanız ile bir sözleşme imzalayacaksınız. Banka ayrıca 18 yaşından küçük çocuklar için anne ve babalara vekil olarak hesap açtırabilme olanağı da tanımaktadır. 30 bin TL’ye kadar hesaba toplu yatırma desteği sunan devlet ilk etapta 15 bin yatırıma kadar çıkmaktadır. Tasarrufu teşvik amacıyla yapılan destekler edinilmek istenen mülk değerinin %20’si oranında olmaktadır.

Ev Almak İçin En Doğru Zaman Nedir?

26 Ağustos tarihi itibariyle hayatımıza giren konut hesabını baz alarak ev almak için en doğru zamanlar içerisinde olduğumuzu söylemek yanlış olmaz. Konut projeleri ve bankalar da devlet desteğini hesaba katarak taksitle ev almak isteyenler adına uygun birikim hesapları sunmaktadırlar. Bu destek neticesinde kendi hesaplarına 48ay ile 59 ay arasında düzenli olarak para yatıran bireyler 15 bine kadar devlet kredisinden yararlanarak faizsiz ev alabilmektedirler.

Türkiye’nin hangi bölgesinde yaşıyor olursanız olun ev almak için en doğru zamandasınız. Faizsiz ev almak istiyorsanız güvenilir bir firma ile irtibata geçerek kendinize uygun bir konut bulmalı ve sonrasında anlaşmalı bankalardan birine başvurarak kredi desteği ile bu hayalinizi gerçeğe dönüştürmelisiniz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 − eleven =