Ev Almak İçin En İyi Zamanı Seçmek Gerekir

birevim senetle ev

Ev sahibi olmak son zamanlarda insanların en büyük hayallerinden bir tanesi olarak dikkatleri çekiyor. Artan kira miktarları, yaşamanın daha zor bir hale gelmesi en azından insanlar kira derdinden kurtularak dört bir duvara sahip olmak istiyor. Tabi ki kira fiyatları bu denli yüksek olurken evlerin fiyatları da buna paralel olarak oldukça yüksek oluyor. Ev sahibi olmak için önemli olan sadece para değildir. Birçok şeye dikkat etmek gerekir. Bunlarda bir tanesi de doğru zaman…

Ev sahibi olmak gibi güzel bir amacı olan herkes ilk olarak birikim yapmak ile adımlarını atar ve gereksiz masraflardan her an daha çok kaçınır. İnsanlar hayallerindeki evi daha uyguna almak için uzun süre araştırma yapar. Fakat bu noktada göz önüne alınması gereken durumlardan bir tanesi ev almak için doğru zaman olacak. Sizler için bu yazımızda ev almak için en doğru zaman ne zamandır bunları anlatacağız.

Ev almak için uygun sezon…

Meyve ve sebzelerde olduğu gibi ev almak için uygun sezon da vardır. Her bölgenin ev almak için kendilerine has sezonları yer alıyor. Yazlık beldelerinde ev almak isteyen insanlar yaz aylarının en sıcak olduğu zamanlarda bu belgelerden ev almak isterse tabi ki de fiyatları artış gösterecektir. Ev alırken en önemli avantaj o lokasyonun emlak istatistiklerini araştırarak sezonu belirlemekten geçecek.

İlkbahar ve yaz ayları…

Ev fiyatlarının en uygun olduğu zamanlar incelenecek olursa ilkbahar ve yaz ayları olduğu gözlenecektir. Okullar biter bitmez genel olarak evler daha gözde bir halde olması, emlak sezonu açılmasına neden olur. Ev alım yapılan zamanları araştırılarak bu zamanlarda ev sahibi olmak içi harekete geçmek en uygun adımlardan bir tanesidir.

Konut kredi faiz oranları…

Ev sahibi olmak için dikkat edilen noktalardan bir tanesi de bankalardan geçiyor. Bankalar belirli aralıklar ile konut kredi faiz oranları üzerinde güncellemeler yapıyor.  Böylece normal kredi oranlarının bir hayli altında vatandaşların kredi çekme fırsatları sunuluyor. Çekilen kredi faiz oranlarının normalin altında olması insanların bütçelerine uygun olduğunda en mantıklı adımlardan bir tanesi olacaktır. Tabi ki bunun için konut kredisi veren bankaların faiz oranları sürekli olarak takip edilmelidir. Bu oranlar her zaman düşük olmasa bile kısa süreli gelen güncellemeler ile oranlar bir hayli aşağılara doğru iniyor. Hal böyle olunca insanların ev almaları için en uygun zamanlardan bir tanesi de bankalar tarafından verilen düşük faiz oranlı krediler sayesinde geliyor.

Ev almak için en uygun zamanlar iyi bir şekilde analiz edilmeli ve buna göre harekete geçilmelidir. Ne kadar iyi analiz yapılırsa istenen sonuca ulaşmak gerçekten de o kadar kolay olacaktır.

Ev fiyatları yükselmeden ya da faizsiz ev sahibi olma şartları değişmeden, ev sahibi olmak gerekir. Evler ucuzladığında ev almak, en uygun zaman olabilir. Ancak, günümüzde en uygun zaman, kredisiz ev imkânları ile senetle ev almak olacaktır. Banka kredilerinin reklamları, cazip ve çok kolaymış gibi gelebilir. Ya da diğer bankaların çok küçük gibi görünen faiz oranlarıyla reklam yapması, çok kolay ev sahibi olunuyor anlamına gelmesin. Ev sahibi olurken ilk yapacağınız şey, en iyi araştırmayı yapmaktır. En iyi araştırmayı yapmazsanız, bir ömür boyu faiz ödemek zorunda kalırsınız.

Faizsiz Ev Sistemleri De Güvenilirdir

Faizsiz ev alabilir miyim? Diye bir soru sorabilirsiniz. Bankadan kredi çekmeden, toki çekilişlerini beklemeden ev almak mümkün. Bu işi yapan kurumlar, sizin için faizsiz taksitle ev alma imkânı sunmaktadırlar. Kar payı, hizmet bedeli ve gün usulü ile ev sahibi olmak daha kolay. Evinizin fiyatı dışında bir ücret ödemiyorsunuz. Bu sistemle banka kredisi ile almak zorunda kalmıyorsunuz. Güncel faiz artışları, bankaların yaptırımı çok fazla olan kredi olanakları gibi birçok olumsuzluktan kurtuluyorsunuz.

Faizsiz Ev Sistemlerinde Taksit Sayısı Nasıl Oluyor?

Faizsiz ev sahibi olma sistemlerinde, ev taksitlerini siz belirliyorsunuz. Bu sistemde firmalar belirli bir hizmet bedeli almaktadır. Evin miktarı dışında fazladan para ödemiyorsunuz. Hizmet bedeli de cüz’i bir miktardır. Bu nedenle, banka kredisi gibi 1 liralık malı 2 liraya almıyorsunuz. Ödenen hizmet bedeli de çok uygun. Bunun dışında senetleri ödüyorsunuz ve ev sahibi oluyorsunuz. Ödemelerinizi yapamadığınız zaman mağdur olunmayacak şekilde, ödemeleriniz şekillendiriliyor. Bu uygulama ile bankalar gibi müşterinin zarar görmesini kollanmıyor.

Toki Evlerinin Avantajları Nedir?

Toki evleri, şehir dışında olması, banka teminatlı olması ve faizli ödemeyle yaptırım uygulanması nedeni ile etkisini kaybetmiştir. Şehir dışında olmasına karşılık, diğer evlerin fiyatlarından farkının olmaması da diğer bir sorun. Bu nedenle tokilerden ev almak istiyorum diyenler, şartları en iyi şekilde değerlendirmesi gerekir. Günümüz şartlarında bizim için en iyi alternatif, kredisiz ev almaktır. Bu alternatifin en iyi şekilde değerlendirilmesi, ev alma konusunda sizin için kolaylık sağlayacaktır.

birevim
Paylaş

2 Comments

  1. Musa Sarı Reply

    En iyi zaman, kişinin kendini en hazır hissettiği zamandır diye bir söz vardı o geldi aklıma içeriği okuyunca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 − fifteen =