28 October, 2020

Ev Almak İçin En İyi Zamanı Seçmek Gerekir

Ev fiyatları yükselmeden ya da faizsiz ev sahibi olma şartları değişmeden, ev sahibi olmak gerekir. Evler ucuzladığında ev almak, en uygun zaman olabilir. Ancak, günümüzde en uygun zaman, kredisiz ev imkânları ile senetle ev almak olacaktır. Banka kredilerinin reklamları, cazip ve çok kolaymış gibi gelebilir. Ya da diğer bankaların çok küçük gibi görünen faiz oranlarıyla reklam yapması, çok kolay ev sahibi olunuyor anlamına gelmesin. Ev sahibi olurken ilk yapacağınız şey, en iyi araştırmayı yapmaktır. En iyi araştırmayı yapmazsanız, bir ömür boyu faiz ödemek zorunda kalırsınız.

birevim-reklam

Faizsiz Ev Sistemleri De Güvenilirdir

Faizsiz ev alabilir miyim? Diye bir soru sorabilirsiniz. Bankadan kredi çekmeden, toki çekilişlerini beklemeden ev almak mümkün. Bu işi yapan kurumlar, sizin için faizsiz taksitle ev alma imkânı sunmaktadırlar. Kar payı, hizmet bedeli ve gün usulü ile ev sahibi olmak daha kolay. Evinizin fiyatı dışında bir ücret ödemiyorsunuz. Bu sistemle banka kredisi ile almak zorunda kalmıyorsunuz. Güncel faiz artışları, bankaların yaptırımı çok fazla olan kredi olanakları gibi birçok olumsuzluktan kurtuluyorsunuz.

Faizsiz Ev Sistemlerinde Taksit Sayısı Nasıl Oluyor?

Faizsiz ev sahibi olma sistemlerinde, ev taksitlerini siz belirliyorsunuz. Bu sistemde firmalar belirli bir hizmet bedeli almaktadır. Evin miktarı dışında fazladan para ödemiyorsunuz. Hizmet bedeli de cüz’i bir miktardır. Bu nedenle, banka kredisi gibi 1 liralık malı 2 liraya almıyorsunuz. Ödenen hizmet bedeli de çok uygun. Bunun dışında senetleri ödüyorsunuz ve ev sahibi oluyorsunuz. Ödemelerinizi yapamadığınız zaman mağdur olunmayacak şekilde, ödemeleriniz şekillendiriliyor. Bu uygulama ile bankalar gibi müşterinin zarar görmesini kollanmıyor.

Toki Evlerinin Avantajları Nedir?

Toki evleri, şehir dışında olması, banka teminatlı olması ve faizli ödemeyle yaptırım uygulanması nedeni ile etkisini kaybetmiştir. Şehir dışında olmasına karşılık, diğer evlerin fiyatlarından farkının olmaması da diğer bir sorun. Bu nedenle tokilerden ev almak istiyorum diyenler, şartları en iyi şekilde değerlendirmesi gerekir. Günümüz şartlarında bizim için en iyi alternatif, kredisiz ev almaktır. Bu alternatifin en iyi şekilde değerlendirilmesi, ev alma konusunda sizin için kolaylık sağlayacaktır.

birevim-sabit-reklam
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir