Ev Almak İçin Düşünmeyin!

birevim senetle ev

Ev sahibi olmak artık günümüzde daha kolay ve çok seçeneklidir. İnşaat sektörünün genişlemesi, yerleşim alanlarının artması ve emlak piyasasındaki rekabet sayesinde hemen hemen herkes uygun fiyatlarla ev sahibi olma imkânına sahip olmaktadır. Ev almak için yapmanız gereken tek şey hayalinizdeki evi bulmaktır sadece. Peki, sonrasında ne yapılmalı?

– Bütçeye uygun banka kredilerini araştırmak: Birçok banka verdiği konut kredisi ile kişileri ev sahibi yapmaktadır. Uzun yıllara bölünen aylık ödemeler ile kişiler kira öder gibi ev sahibi olmaktadır. Ödeme yılları ne kadar az olursa ödenecek faizde o kadar düşmektedir. Bu sebeple konut kredisi çekmeden önce bir miktar birikiminizin olmasında fayda vardır. Eğer birikiminiz yoksa ipotek olarak gösterebileceğiniz bir gayrimenkulde kredi almanızı kolaylaştıracaktır.

– Faiz ödemeden ev almak: Faizsiz ev almak için gene birçok seçenek bulunmaktadır. Bunların en başında nakit alımlar gelir. Nakit olarak yapılan ödemelerde gayrimenkulün piyasa değerinin altında alımlar yapmakta mümkündür. Nakit alımlar ile bütçenizde kar elde edebilirsiniz. Ayrıca İnşaat firmalarının yaptığı kampanyalar ile taksitle ve faiz ödemeden ev sahibi olunabilmektedir.

Genellikle büyük inşaat firmaları tarafından yapılan bu kolaylıklar ödemelerin bir kaç eşit taksite bölünmesi gibi ya da uzun vadede çok küçük bir faiz oranı ile mümkün olabilmektedir. Bazı firmalar peşinatsız ev almak isteyenler için özel edeme imkânları da sunmaktadır. Bu konuyla alakalı özel firmaların kampanyalarına kolaylıkla ulaşmak mümkündür.

Tokiden ev almak: Özellikle orta gelir düzeyine sahip aileler tarafından en çok tercih edilen ev alma yöntemidir. Çok uygun fiyatlar ve kolay ödeme seçenekleri ile kişiler toki konutlarından ev sahibi olma imkânına sahiptirler. Devletin güvencesi altında olan toki konutları ile özel emlak piyasasına oranla çok uygun fiyatlarla ev alınmaktadır. Kişileri ev sahibi olmak için teşvik eden ve kolaylıklar sağlayan toki sayesinde her gelir düzeyindeki vatandaş ev sahibi olmaktadır.

Kira derdinden kurtulmak ve kendi evinize sahip olmak için daha birçok gayrimenkul seçeneği bulunmaktadır. İyi bir bütçe planlaması ve profesyonel kişilerin sizi yönlendirmesiyle birlikte size en uygun eve, en uygun ödeme koşulları ile sahip olabilirsiniz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × 3 =