Ev Almak İçin Daha Fazla Beklemeyin

birevim senetle ev

Ev sahibi olmaya karar verdiniz, belli bir bütçeniz var ya da biriktirmeye başlayacaksınız ancak nereden konut alacağınıza bir türlü karar veremiyorsanız, kafanız oldukça karışıksa size son derece yardımcı olacak, kolaylıkla konut sahibi olmanızı sağlayacak yöntemleri yazımızda derledik.

Ne tür bir ev aradığınıza, bütçenize karar verin.

Bütçenizi belirlemek başlangıç için oldukça önemli bir adım olacaktır. Konut piyasası lokasyonuna, büyüklüğüne, mimari özelliklerine, ulaşım ağlarına yakınlığına, yapıldığı yıla, binanın yapımını üstlenen inşaat şirketi ve mimarlık firmasına göre fiyatlar çok fazla çeşitlilik gösterebilmektedir. Ancak elinizde ne kadar bütçeniz olduğunu bilirseniz eleme yapmanız daha kolay olacaktır.

Ucuz ev almak istiyorum diyenlerin pahalı konutlara bakarak zaman kaybetmesinin bir anlamı yoktur. Ayrıca işinizi daha da zorlaştırmaktan başka da bir getirisi olmayacaktır. Türkiye koşullarında her bütçeye uygun ev bulunabilmektedir. Kıstaslarınızı biraz daha daraltarak, kriterlerinizi tekrar gözden geçirerek ve belki biraz daha toleranslı davranarak elinizdeki bütçeye uygun bir konut bulmanız kesinlikle mümkündür.

Nereden konut alacağınıza karar verebilirsiniz.

Birçok inşaat firması bulunmakta, fakat hepsinin yapıları, konut satış fiyatları ve bina mimarileri farklılık göstermektedir. Belirlemiş olduğunuz bütçeyi dikkate alarak hangi firmanın size daha çok hitap ettiğine, daha çok güveninizi kazandığına bir an önce karar vermeniz konut satın alma sürecinizi hızlandıracaktır.

Daha çok tarz sahibi konutlar üreten, modern tarzda mimarisiyle ünlü binalar inşa eden ama aynı zamanda dar ve orta gelirli kesime hitap eden Emlak konut, bütçesi çok kısıtlı olmayanlar için uygun bir tercih olacaktır. Emlak konuttan ev almak istiyorum diyenlerin emlak konutun kampanyalarına bakmalarında fayda vardır. Zaman zaman firmanın kuruluş yıl dönümlerinde, yılbaşlarında yapılan kampanyalarla çok daha büyük fırsatlarla ev sahibi olabilirsiniz.

Bütçeniz daha kısıtlı ise kira öder gibi ev sahibi olmanıza olanak sağlayacak toki konutlarını tercih edebilirsiniz. Tokiden ev almak istiyorum diyenlerin cüzi bir peşinat ile başvurmaları halinde kısa sürede kira öder gibi taksitlerini ödeyip on yıl içerisinde evlerinin içinde tamamen huzurla oturmaları mümkündür. Tokiyi telefonla arayarak da yeni projeler hakkında bilgi alabilirsiniz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × five =