Ev Almak Herkesin Hayali Değil Mi?

birevim senetle ev

Günümüz koşullarında barınmanın ön koşulu olan konut, kullanıcılar-kiracılar tarafından genelde kira olarak temin ediliyor. Modern kent yaşamında, “Başını sokacak bir dam’dan” çok daha fazlası anlamına gelen konut, bu nedenle herkesin bir gün mutlaka sahip olmak istediği mülklerin başında geliyor. Ancak, değişen zamanla birlikte ev almak, iyi ve  sosyal olanakları olan kiralık dairelerde oturmak da güçleşiyor.

Özellikle kent merkezi olarak tabir edilen ayak altı yerlerde, yeni arsa bulmak güç ve çoğu zaman imkansız olduğundan yeni binalar yapılamıyor. Durum böyle olunca yaşlı binaların lokasyon avantajından kaynaklanan, kira veya satış bedelleri de oldukça yüksek. Eskilerin deyimiyle “başını sokacak bir dam” yeterli iken; şimdilerde ev almak da kiralamakta en zor işlerin başında geliyor.

Ev almak; “başını sokacak bir damdan” fazlası!

Ev parasını denkleştirmek ne kadar zor ise, doğru lokasyon da, ulaşılabilir fiyat, sosyal donatılar ve ulaşım akslarına yakın bir ev bulmak da bir kadar zor. Yani, ev almak için cebinizde paranızın olması yeterli kriter değil. Almayı düşündüğünüz evin yaşı, depreme dayanıklılığı, dış cephe izolasyonu, sosyal donatı olanakları ve ulaşım akslarına yakınlığı gibi unsurlar da günümüzde ayrı bir önem ve uzmanlık gerektiriyor.

Bu nedenle “başını sokacak bir dam yeterli” ama nasıl ve nerede bir dam gibi soruların üzerinde iyi düşünmek ve kişisel ihtiyaçlar doğrultusunda ev almak gerekiyor. Bu yöndeki ihtiyaç ve öncelikleri belirledikten sonra; nerede nasıl ve hangi ödeme koşulları ile ev almak gerektiğine yönelik doğru bir bütçe planı oluşturmak gerekiyor. Elinizde; cebinize uygun bir ödeme planı olduktan sonra, bütçenize veya öncelikli lokasyon ihtiyaçlarınıza yönelik ev almak üzere harekete geçmeniz uygun olacaktır.

Faizsiz sistemler sayesinde istediğiniz evi faiz ödemeden, peşinatlı veya peşinatsız, kredi çekmeden sahip olabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece aşağıdaki formu doldurarak aramamızı beklemek. Ev hayalinize bir adam önde olmaya hazır mısınız?

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 + ten =