Ev Alma Aşamasında Kafa Karışıklığına Son

birevim senetle ev

Ev almayı düşünüyorsunuz ancak aklınızda cevaplanmayı bekleyen onlarca soru var. Gayet normal. Ev gibi büyük ve değerli bir şeyi almadan önce çok iyi bir şekilde düşünmeniz, mantıklı ve doğru kararı ama aynı zamanda içinize sinecek sizi mutlu edecek kararı vermeniz gerekmektedir. Günümüzde her şeyde olduğu gibi gayrimenkul piyasasında da seçenekler sonsuz sayıda olduğu için karar vermekte zorlanmanız epey normal. Size rehber niteliğinde olacak yazımızda kafanızdaki tüm sorulara cevap verdik.

Ne zaman ev almak daha karlıdır?

Ev alacaksanız sonuçta en kötü ve en ucuz yerden bile alacak olsanız on binlerce Türk lirasını gözden çıkarmanız gerekmekte. Haliyle ne kadar ucuza alırsanız o kadar karlı çıkarsınız. Tabii evin büyüklüğü, bulunduğu konum kadar evi hangi dönemde ya da ayda aldığınız da büyük önem taşıyor.

Genelde yaz başında düğün sezonu açıldığı ve yeni evlenecek ya da evlenmiş olan çiftler kendilerine bir yuva kurma telaşında oldukları için hem kira hem de konut fiyatlarında artış gözlenir. Eylül ekim gibi sonbaharın ilk ayları ise okulların açılmasına denk geldiğinden öğrenciler rağbet gösterdiği için fiyatlar yine yükseliştedir. Ev almak için en uygun zaman sonbahardan sonra, kasımdan itibaren kış ayları olacaktır. Bu dönemde, yaklaşık olarak ilkbahara kadar birkaç ay tüm konutların fiyatları talep az olduğu için daha düşük olacaktır.

Hangi yöntem ev almak için daha uygun?

Günümüz trendlerinden biri kredi ile ev almak. Ancak siz kredi borcunun altına girmek istemiyor olabilirsiniz. Ya da başvurduğunuz halde gelir düzeyinizden ya da kredi notunuzdan ötürü kredi başvurunuz olumlu cevaplanmadıysa olumsuzluğa düşmenize gerek yok. Her kesimden insanın ev sahibi olabilmesini amaçlayarak inşaat sektörüne adım atan Toki çok farklı seçenekteki konut projeleriyle hem kesenize hem de zevklerine göre bir ev bulabilmeniz için size oldukça geniş bir yelpaze sunuyor.

Son derece uygun taksit tutarlarıyla belki şu an ödediğiniz kiradan bile daha azını ödeyerek kendi evinizde oturmaya başlayabilirsiniz. Tokilerden ev almak isteyenlerin kendilerine uygun bir bölgedeki toki konutlarını önceden gezerek kararlarını öyle vermeleri çok daha uygun olacaktır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − nine =