28 October, 2020

Ev Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kirada oturma oldukça zor ve hassasiyet isteyen bir konudur. Ev sahibinin isteklerini yerine getirmek, eve zarar vermemek, kirayı düzenli ödemeye çalışmak kiracıların yerine getirmek zorunda oldukları şartlardır. Bu şartlar kimi zaman ev sahiplerinin katı kuralları ile dayanılamaz bir hale gelir. Eve çivi bile çakamamak, ev sahibinin aniden evden çıkartması, yüksek kira zamları gibi durumlar kiracıları çileden çıkartan durumlardır. Ev sahibi olma hayali kuran kiracılar ne yazık ki kısıtlı bütçeleri yüzünden bu zorluklara katlanmak zorunda kalmaktadır.

birevim-reklam

Ancak son yıllarda konut sektörünün gelişmesi ve bankaların kampanyaları sayesinde herkes kolaylıkla ev sahibi olabilmektedir. Bütçenize en uygun konut seçeneğini belirleyerek ödeme kolaylıkları sayesinde ev sahibi olabilirsiniz. Bu konut kampanyaları ve dikkat etmeniz gereken koşullar şunlardır;

– Konut kampanyaları; Özel sektör ve devlet destekli toplu konut projeleri size ev sahibi olmak için çok uygun koşullar sağlamaktadır. Uygun fiyatlarının yanı sıra her bütçeye uygun ödeme koşulları sayesinde uzun vadeli ve kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Bu projelerin bazılarında faiz oranı da uygulanmaktadır. Kendinize uygun konutu seçerken faiz oranına dikkat etmeli ve bütçenize en uygun seçeneği tercih etmelisiniz. Bazı konutlarda ise peşinat ödemesi bulunmaktadır. Eğer gelecekte peşinat ödemesi yüzünden taksitleri öderken sıkıntı yaşayacağınızı düşünüyorsanız bu seçenekten vazgeçmeli ve peşinatsız ev kampanyaları için araştırma yapıp onları tercih etmelisiniz.

– Banka kredi kampanyaları; Bankalar arasındaki rekabet ve müşteri çekme amacı, ev sahibi olmak isteyen kişiler için olumlu sonuçlar yaratmaktadır. Özellikle son zamanlarda faiz oranlarının düşmesiyle beraber bu rekabet ortamı daha da kızışmıştır. Konut kredisi kullanmadan önce bir kaç bankadan teklif alabilir ve kendinize en uygun krediyi seçebilirsiniz. Bankalardan talep edeceğiniz faiz indirimi sayesinde daha da uygun koşullar sağlamanız mümkün. Geri ödeme konusunda uzun vade ve düşük tutarlı taksitler her ay zorlanmadan borcunuzu ödemenizi sağlayacaktır.

Bu unsurlara dikkat ederek kendiniz için en karlı yöntemi belirleyebilir ve ev sahibi olabilirsiniz. Gelecek dönemde zarar etmemek ve bütçenizi en iyi şekilde değerlendirmek geleceğinizi garanti altına alacaktır.

birevim-sabit-reklam
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir