Eşyalı Kiralık Daire Ararken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

birevim senetle ev

Kiralık ev tartışması toplumda kutuplaşmayı oluşturan konulardan biri olarak bulunmaktadır. Bir kesim başkasının eşyaları ile kalmam derken diğer kesim sorun olmadığını düşünüyor. Bu bağlamda eşyalı kiralık daire ararken dikkat edilmesi gereken bir takım kurallar bulunmaktadır. Tutulacak olan evin beyaz eşyası, yatak odası, koltuk takımı ya da diğer tüm eşyalarının bulunduğu bir ev olabilir. Ev ilanlarında emlakçı araştırması yapılırken kesinlikle evde hangi eşyaların olup olmadığının öğrenilerek ona göre kara verilmesi gerekir. Kiralık süresi bittikten sonra eşyalı kiralık daire alındığı gibi teslim edilmesi gereklidir.

Eşyalı Kiralık Dairenin Avantajları Nelerdir?

Günümüzde hem eşyaların hem de evlerin kira fiyatları oldukça yüksek rakamlarda bulunmaktadır. Alınan eşyaların taşınması gibi ek maliyetler de eklenince yapılan masraflar çok daha üst seviyelere çıkmaktadır. Hal böyle olunca kiranın üzerine cüzi bir miktar daha vererek eşyalı kiralık daire tercihinde bulunulması çok daha mantıklı bir seçenek olmaktadır. Üstelik kendi zevk ve tercihlerinize göre evi küçük dekorasyonlar ile şekillendirdiğiniz zaman tamamıyla kendimizi oraya ait hissedebileceksiniz.

Eşyalı kiralık daire tercihinde bulunacağınız zaman hemen karar vermemenizde fayda bulunmaktadır. Günümüzde özellikle üniversite öğrencilerinin yoğun olmasından dolayı eşyalı evlerin sayısı artmaktadır. Bundan kaynaklı olarak sizde hem daha önce hiç eşyaları kullanılmamış olan bir eşyaları kiralık daire bulabilirsiniz.  Genel olarak eşyalı kiralık daire tercihinde öğrenciler bulunmaktadır. Öğrenciler için oldukça uygun bir konumda olan bu evleri aynı zamanda sürekli olarak şehirlerarasında gel git yaparak çalışan kişilerinde tercih etmesi doğru bir tercih olacaktır.  Eşyalı kiralık daire tercihinde bulunarak oldukça yüklü miktarlarda eşyalar almaktan ve bu eşyaların sürekli olarak taşınması ile oluşacak nakliye ücretlerinden kurtulabilmeniz mümkün olacaktır.

Eşyalık Kiralık Daire Dezavantajları

Herkes kendine ait küçük ya da büyük bir evi olsun ister. Ancak böyle bir imkanı bulunmayanlar için makul bir tercih olarak eşyalı kiralık daire tercihleri bulunmaktadır. Ancak bununda kendi içinde bir takım dezavantajları bulunmaktadır. Dezavantajlara baktığımız zamanda genel olarak sadece evi kendi tercihlerinize göre tam anlamıyla dekore edememeniz gösterilir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 + 15 =