Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama Robotu (TIKLA HESAPLA)

birevim senetle ev

Yeni yapay zekâ veya diğer adı ile robotik teknoloji gelişimi ile kredi hesaplama artık daha kolay bir hal aldı. Birkaç veriyi ilgili sitedeki kredi hesaplama robotuna girdiğinizde dakikalar içerisinde kredi alma şansına sahip olabilirsiniz. Şirketler ve bankalar kredi konusunda yeni robotlar yâda diğer deyiş ile kredi hesaplama robotu kullanarak dakikalar içinde müşterisini analiz edebilmektedir.

Esnaf Kefalet Hesaplama Robotu Nasıl Çalışır?

Sistem oldukça basittir, geçmişinizi kredi notunuzu sisteme girdiğiniz bilgilere göre analiz eder.  Günümüzde Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numaranız ile birçok bilgiye ulaşılabilmektedir.  Elbette devletin verdiği yetkilendirme doğrultusunda mümkündür.

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana ve Antalya’da bulunan birkaç kooperatif araştırılarak oluşturduğumuz verilere bu yazıda yer verdik. Esnaf ve Sanatkârlar Odası Kredi ve Kefalet Kooperatiflerinin tüm esnaflara verdiği kredi çeşitleri, faiz oranları, geri ödeme tablosu ve hesaplama araçları benzer olsa da farklılıklar gösterebilir.

Teknoloji her zamankinden daha hızlı gelişiyor ve Yapay Zekâ (AI) ve robotik teknolojilerin gelişimi ile her şey eskisinden daha hızlı devam ediyor.

Yapay zekâ ve robotik gelişim, sağlık, eğitim, biyoteknoloji, gıda işleme, iletişimde ve tabi ekonominin ayaklarından biri olan bankacılık ve kredi onay süreçlerinde yoğunlukla kullanılmaktadır ve neredeyse tüm iş endüstrilerini kapsayan hızlı bir gelişim söz konusudur.  Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama Robotu nasıl çalışır kısaca anlatmaya çalıştık.

Esnaf ve Sanatkârlar Odası Kredi Faiz Oranları 2020 yılında Ne Kadar Oldu?

1 yıldan fazla vadesi olan kredilerin 2020 yılında faizleri düşürüldü.  Bu oran %5 iken %4,5 oranına geriledi. Elbette 2020 pandemi yani kısaca korona virüs salgını sebebi ile alınan önlemlerden biri de faizlerin %50 oranında düşürülüşü oldu. Özellikle esnaflar %50 faiz indiriminden faydalanabiliyor. Resmi gazetede yayınlanan şartları kalem kalem ele almaya çalışacağız.

25 Mart 2020 tarihinde resmi gazetede yayınlanan kararlar gereğince kredilerin ödemelerine ilişkin düzenleme yapıldı. 2020 yılında esnaf kefalet odası güncel faiz oranları nedir?  Oranlar ile ilgili küçük bir not 3 aylık ve aylık ödemede oranlar sabittir.

VADE FAİZ ORANI
1 yıl 12 ay Yıllık %0,42 Aylık %0,37
2 yıl 24 ay Yıllık %0,42 Aylık %0,37
3 yıl 36 ay Yıllık %0,42 Aylık %0,37
4 yıl 48 ay Yıllık %0,42 Aylık %0,37
5 yıl 60 ay Yıllık %0,42 Aylık %0,37

 

Bankaların faiz oranları kişiye göre değişebilir özellikle esnaflar için firmanın kapasitesine göre alacağınız kredi ve ödeme taksit oranları değişkenlik gösterebiliyor.  Elbette sözleşmelerde görüldüğü üzere faiz oranını değiştirme hakkı bankanın inisiyatifindedir.

Kredi kullanımlarınızda özelikle kredi hesaplama robotu ile karşılaştırma yapın ve size en uygun en avantajlı fırsatı değerlendirin.  Tıkla hesapla kolaylığı sağlayan esnaf kefalet kredi hesaplama robotu kredi kullanımlarınızda pratik bir çözüm sunuyor.

birevim
Paylaş

6 Comments

 1. Büşra Ünal Reply

  Esnaf kefalet kredisini esnaflar odasına yeni kayıt olan kişiler de alabiliyor mu? Kardeşim esnaflar odasına kayıt olalı daha 5-6 ay oldu, kredi çekebiliyor mu?

  1. admin Reply

   Merhaba Büşra Hanım,
   Esnaf Kefalet kredisi çekme şartlarında belli bir kayıt süresinden bahsedilmemiştir.

 2. Kadir Çelik Reply

  Esnaf kefalet kredileri esnafın gerçekten işine çok yarıyor. Çevremde var ve 0 faizle kredi çekebiliyorlar kefalet aldıkları zaman

 3. Nurcan Şimşek Reply

  Esnaf kredisi gerçekten çok iyi oluyor faiz oranı esnafın banka durumuna göre faizsiz veya faizi düşük oluyor

 4. Yasin Özdemir Reply

  Esnaflar için kefalet kredileri gerçekten can suyu oluyor, kredi faizleri çok düşük oluyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 − three =