En Uygun Ev Alma Yöntemi

birevim senetle ev

Bankaların verdiği faizli kredi sistemleri, günümüz şartlarında, ‘mecburiyetten’ denilerek kullanılan sistemlerdir. Faiz konusunda bilgisi olmayanlar bile faizli kredinin gerçekten ağır şartları olduğunu anlamaktadır. İnancımızda yeri olmayan faizin, hiçbir çekici yanı yoktur. Renkli reklamlarla ‘mini minnacık’ gösterilen krediler, ödenmeye gelince yıllarınızı almaktadır. 10 yıllık bir taksidin 5 yılı faize gitmektedir. 9 yıl ödediniz, birden para kesildi. O andan itibaren faiz işler. Büyük rakamlara gelince 9 milyarınıza el konur. İşleyen faiz talep edilir. En sonunda bütün mal varlığınız tehlikeye girer. Bu nedenle birçok ailevi ve ticari facialar yaşanmıştır.

Faizsiz Sistem Şart

Faiz, bir devletin ekonomisini yerle bir eden bir etkidir. Bugün Amerika ekonomisinin sallanmasının birinci nedeni faizdir. Bu nedenle, faiz her iki dünyada başımıza iş açan bir olgudur. Faizsiz sistemler ise, huzurlu ev alımının adresidir. Huzurlu bir ev alımı için, işini ticari yapan firmalar tercih edilmelidir. Yani faizin zıttı ticarettir. Faiz ticaret değildir. Borç paranın belli bir oran eklenerek geri alınması faiz, alış-veriş yaparak kar etmek ise ticarettir. Ticarette kar-zarar vardır. Ancak faizde zarar yoktur. Faizli kredi verenleri zengin eden borç paranın geri gelmesi değil, borcu ödeyemeyenlerden alının faiz ve mal varlığıdır. Bu nedenle faizli bankalar borç ödeyenleri sevmez.

Faizsiz Çalışan Kurumlar

Toki, engelli, yoksul, yetim, öksüz, vatan şehidi yakını, vatan gazileri ve emekliler için faizsiz kredi vermektedir. Bu grup dışındakilere ise çözüm oluşturacak bir çalışması yoktur. Ancak faizsiz çalışan diğer kurumlar, faizsiz ev almak istiyorum, diyen herkes için çözüm sunmaktadır. Bu kurumlar faizsiz kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenler için birçok kampanya yapmaktadır. Bu kampanyalarda, senetli sistem, peşinatsız sistem ve taksitleri kendin belirle sistemi uygulanmaktadır. Diğer olanakları öğrenmek için birebir görüşmeniz gerekir. Burada önemli olan nokta ticaret ile faizin farkını bilmektir. Faizi bilmeyen birisi faizsiz kredi meselesini anlayamaz. Bu firmalar hizmet bedeli, kar payı ve imece usulü ile ev sahibi yapmaktadır. Bu kurumlarla çalışarak faizsiz konut kredisi sağlayabilirsiniz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five + 15 =