Emlak Piyasasında Ev Sahibi Olmak

birevim senetle ev

Emlak piyasasında ev sahibi olmak ciddi bir araştırma istemektedir. Bu ciddi araştırmada, karşınıza birçok seçenek çıkacaktır. Faizli seçenekler yanında, faizsiz seçenekler de olabilir. Emlakçı kredi çekme konusunda karlı ise, sizi kredi çekmeye zorlayabilir. Bu nedenle, taksit şartlarını ve buna bağlı şartları en iyi şekilde araştırmalısınız. Ne de olsa yıllarca borç ödeyeceksiniz. Bu nedenle, 10 liralık malı 20 liraya almayın.

Komisyon Usulü Ev Alma

Hiç peşinatsız veya peşinatlı, faizsiz çalışan firmalar, belli bir yüzde ile komisyon almaktadır. Bu sistem banka kredisi ile ev almak istemeyenler için iyi bir çözümdür. Fazladan faiz ödememek tabi ki mantıklıdır ancak bu işi yapacak en iyi firmayı tespit etmek gerekir. Sizden sadece evin ücretini ödemenizi ve buna karşılık hizmet bedeli talep eden firmalarla çalışmak daha iyidir.

Emlakçıların Yaptığı Uygulamalar

Emlakçıların yaptığı uygulamalar, Emlak konuttan ev almak istiyorum, diyenler için bir seçenektir. Faizsiz taksit seçenekleri, belli bir bölümün ödenmesi, geri kalanın senetli taksit ödenmesi gibi şartlarla ev almak, oldukça yaygın hale gelmeye başlamıştır. Bu nedenle, emlak piyasasında, konut satışı yapan yapı şirketleri ve emlakçılar, faizsiz sistem dışında ev sahibi yapmak için yeni projeler üretmektedir. Ev kredisi almak istiyorum, diyenler, krediyi çekerken dikkatli olmalıdır. Faizli konut alımlarında yapacağınız küçük bir rakam hatası yıllarca borç ödemenize neden olacaktır. Faizli olduğu için zaten normalden fazla ödeme yapacaksınız.

Faizsiz Ev Almanın Avantajları

Bu sistemde faizsiz ev almak istiyorum, diyenler için fırsat vardır. Karşılıklı güvene dayalı olan senetli sistemde, peşinatsız ev sahibi olabilme durumu vardır. Karşılıklı güvenle, her iki tarafta kar edecektir. Belli bir para biriktirdiniz ama ev almaya yetmiyor. O zaman faizsiz ev veren bir kuruma başvurduğunuzda, o paranızı peşinata sayar ve size uygun taksitle ev seçenekleri sunacaktır. Sahibinden ev aldığınız zaman evleri biraz daha uygun alabilirsiniz. Bu uygun evleri, yine uygun faizsiz bir sistemle alabilme olanağı ile kara geçebilirsiniz. Gözü kapalı ev almak, yıllar boyu borç yükü altına girmek anlamına gelir. Bu işin uzmanı faizsiz ev veren firmalar, en uygun adres olacaktır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × 3 =