Emeklilere Faizsiz Kredi Veren 5 Banka 2020 Listesi

birevim senetle ev

Kriz, salgının sağlığını ve ekonomik sonuçlarını hafifletmek, savunmasız nüfusu korumak ve kalıcı bir iyileşme için zemin hazırlamak için acil eylem ihtiyacının altını çiziyor. Birçoğu göz korkutucu güvenlik açıkları ile karşı karşıya olan gelişmekte olan pazar ve gelişmekte olan ülkeler için, halk sağlığı sistemlerini güçlendirmek, kayıt dışılığa getirdiği zorlukları ele almak ve sağlık krizi azaldığında güçlü ve sürdürülebilir büyümeyi destekleyecek reformları uygulamak kritik önem taşıyor.

Ülkemiz pandeminin en başından beri korona virüs ile ilgili aldığı önlemlerde emekliye özel ilgi gösterdi.  Gerek sağlıklarını korumak için aldıkları önlemler gerekse faizsiz kredi vermeleri için bankaları desteklemesi büyük avantaj sağladı.

Korona virüs dünyada bilinir ismi ile Covıd 19 salgını başladığından beri PTT başta olmak üzere birçok devlet kurumu emeklilere özel kampanyalar başlattı.  Emeklilere özel kampanyalardan en rağbet göreni faizsiz kredi imkânı gibi görünüyor.

Ziraat bankası, Vakıfbank, Sosyal Sigortalar Kurumu veya Bağ-Kur ile emekli sandığından ve malulen emekli olanlar bu dönemde çok şanslı çünkü özel faizsiz kredi imkânından faydalanabileceklerdir. Emekli aylıklarına ek olarak bayram öncesi ikramiye ile de rahatlayan gurup istediği takdirde birazdan bahsedeceğimiz 5 bankadan faizsiz kredi kullanma hakkına sahip olabilecektir.

Emeklilere faizsiz kredi veren 5 banka hangisidir?

Emeklilere faizsiz kredi veren 5 banka Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası ve beşinci diğer bankaların kampanyalar dâhilinde yaptıkları faizsiz kredi seçenekleri olarak sayılabilir.

Emekli Kredisi Almak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Emekli iseniz elbette maaşınızı kredi almak istediğiniz bankaya iletmeniz işlemlerinizi hızlandıracaktır. Bunun yanı sıra emeklilere faizsiz kredi kampanyalarından faydalanmak için aşağıdaki şartları yerine getirmeniz gerekecektir.

 • Alacağınız kredinin maaşınızı %70 oranının aylık taksitleri aşmaması,
 • Maaş durumuna göre başka bankada kredinizin bulunmaması,
 • Banka kredilerinde yaş sınırı bulunmaktadır. 75 yaşı aşmamış olmanız gereklidir.
 • 3 yıl boyunca maaşını kredi alacağı bankaya taşıması gerekiyor.

Bankalar tarafından belli aralıklar ile düzenlenen kredi kampanyaları ile emeklilere özel sıfır faizli krediler verilebilmektedir. Ziraat bankası bu bankalara örnektir.  Örnek olarak devlet destekli tarım ve hayvancılık kredileri gösterilebilir.  Emeklilerin düzenli olarak maaş aldıkları bankalar ise faizsiz kredi avantajı ile emeklilerin yüzünü güldürdü.  Hedef olarak 13 milyon emekli için planlamalar yapıldı.

Bankaların yanı sıra PTT’de emeklilere özel kampanya başlattı.  Anlaşmalı oldukları bankalardan yâda direk PTT şubelerinden emekliler bilgi alabilecekler ve en avantajlı taraflarından biri 60 ay vade ile kredi başvurusunda bulunabiliyor olmalarıdır.

Emeklilik dinlenme gibi düşünüldüğünde günümüz şartlarında mali destek ihtiyaçları konusunda desteklenmeleri oldukça yerinde bir karar.  0 faizle kredi veren bankalar tatilden otomobile birçok konuda sıfır faizli kredi paketleri hazırladı.

birevim
Paylaş

13 Comments

 1. Serpil Aktaş Reply

  Emekli babam var, maaşını başka bankadan alıyor, maaşını da bu bankaya taşıması gerekiyor mu?

  1. admin Reply

   Merhaba Serpil Hanım,
   Bu kampanya kapsamında emeklilerin maaşlarını taşıması talep edilmemektedir.

  1. admin Reply

   Merhaba Yağmur Hanım,
   PTT başta olmak üzere birçok devlet kurumu emeklilere özel kampanyalar başlattı. Bu kampanya kapsamında emeklilere de kredi vermektedir.

 2. Canan Bulut Reply

  Emeklilere faizsiz kredi verilmesi bence çok güzel bir şey, zaten emekli maaşı ile geçinmeleri zor 🙂

 3. Selda Polat Reply

  Emeklilerin gerçekten günümüz ekonomisinde ayakta durabilmeleri çok zor, bu fırsatlar onlar için muhteşem bir şey 🙂

 4. Derya Güler Reply

  Emekliler için kaçırılmayacak fırsat, geçim zor ufak miktar taksitlerle çekilebilecek krediler iyi bir fırsat olabilir

 5. Seval Bulut Reply

  Emeklilere böyle güzel fırsatların yapılması çok güzel, keşke bunu diğer bankalarda yapabilse

  1. admin Reply

   Merhaba Pınar Hanım,
   Bu şekilde emekliye kredi eren bankalar bulunmaktadır. Bu kredi miktarı maaşın 10 katı ile sınırlıdır.

 6. Yılmaz Yüksel Reply

  Emeklilere faizsiz kredi sunulması çok iyi, ancak şu sıralar faizsiz kredi yok 🙂

 7. Asya Kara Reply

  PTT’nin bir banka gibi çalışması artık gerçekten gereken bir şeydi ve rekabet her zaman iyidir 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 − 4 =