Dresuarınızı Kendiniz Tasarlayın

birevim senetle ev

Dilimize Fransızca’dan geçen ve mobilya dünyasında olduğu kadar dekorasyon çalışmalarında da çok sık kullandığımız ürünlerden bir tanesidir. Satın almak ya da masraf yapmak yerine kendi başınıza tasarlayabileceğiniz bir ürün olduğunu da hatırlatmak gerekiyor. İşlevsel bir mobilya türü ve daha çok evlerimizin giriş kısımlarında yer almaya devam ediyorlar ve kullanım alanları da bir hayli geniş.

Ev dekorasyonunda şık bir detay olarak lanse edilen ve kullanım sıklığına baktığımızda ne kadar önemli olduğunu fark edebileceğimiz bu ürün için sizler de harekete geçebilirsiniz. Dilerseniz tasarım konusunda nelere dikkat etmeniz gerektiğini de hep birlikte görelim.

Renkli Dresuarlar

Sade bir masa ya da ayna desteği ile sıradan bir ürün tasarlamak zorunda değilsiniz. Renk seçenekleri bir hayli fazla ve boya yapma konusunda yetenekli olduğunuzu düşünüyorsanız sizler de adımlarınızı bu şekilde atabilirsiniz. Yaşam alanlarınızdaki diğer mobilyaları baz alarak renklendirme çalışması yapabilirsiniz. Hem daha az masraf yapmış olacak hem de dekorasyonu bir tık daha ileriye taşıyacaksınız.

  • Dresuar yerleşimini yapacağınız alanın arkasında yer alan duvar rengini baz alabilir ve bu renk ile uyumlu bir boya tercihinde bulunabilirsiniz. Bu sayede absürt bir görüntünün de önüne geçmiş olacaksınız.
  • Dresuar ayaklarını da boyayabilirsiniz ve eğer metal değil de ahşap ayaklara sahip iseniz boyama işlemi çok daha sağlıklı olacak ve çok daha dikkat çekici bir görüntü karşınıza çıkacaktır. Renk seçiminde yine arkadaki duvarı göz önünde bulundurabilir ve boyama işlemini de bu doğrultuda yapabilirsiniz.
  • Tamamen ahşap dresuarlar son dönemde daha fazla ilgi çekiyor ve tasarım fikrini de bu düşünce etrafında şekillendirebilirsiniz.
  • El oyması modeller son dönemde bir hayli popüler ancak bu konuda yetenekli olmadığınızı düşünüyorsanız bu topa girmek riskli olabilir.

Yaşam alanlarınızı daha şık ve daha dikkat çekici hale getirecek olan mobilyaları kendiniz tasarlayabilirsiniz. Masrafları azaltmak ve daha da önemlisi isteğinize uygun bir mobilya yaratmak adına kesinlikle tercih edilmesi gereken hamlelerden bir tanesidir ve içinize sineceğini düşünüyoruz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − 5 =