Destekevim Nedir? Destekevim Şartları Nelerdir?

birevim senetle ev

Kira öder gibi kendi ev taksitlerini ödemek isteyenler, peşinatsız, faizsiz sistemlerden yararlanmaktadır. Bu sistemlerden biri de Destekevim’dir. Kredi almadan, faiz ve peşinat ödemeden ev sahibi olmak isteyenler, Destekevim fırsatlarından yararlanmaktadır.

Peki Destekevim nedir? Destekevim şartları nelerdir? Avantajları ve dezavantajları var mıdır? Destekevim şartları nelerdir konusunda fazla düşünmenize gerek kalmadan sadece 18 yaşını doldurmuş olmak, T.C. vatandaşı olmak yeterli olmaktadır. Yabancı uyruklu kişiler için ise oturma izninin bulunması şarttır.

Birevim İle Ev Almak Çok Kolay

Destekevim Nedir? Destekevim Kimin?

Faizsiz, peşinatsız kredi çekmeden ev sahibi olmak isteyenler Destekevim nedir sorusunu sormaktadır. Destekevim; güvene ve samimiyete dayalı sistemi, birlikte kazanma olgusuyla birleştiren bir ev, arsa, araç satın alma kurumudur.

Destekevim kimin konusunu merak edenler de olabilir. Destekevim, Onur İbrahim Avcıoğlu tarafından 1 milyon TL sermaye ile kurulmuştur.

Destekevim Kampanyaları

Faizsiz, peşinatsız ya da kredi çekmeden ev sahibi olmak isteyenler, Destekevim kampanyaları ile ev hayaline kavuşmaktadır. Üç farklı çözüm üreten Destekevim;

 • Çekilişli yöntem
 • Sabit planlı yöntem
 • Konut değer artışlı yöntem sunmaktadır.

Çekilişli yöntem ile alacağınız eve, ne kadar taksit ödeyeceğinizi siz belirlersiniz. 12’li, 18’li, 24’lü, 36’lı, 48’li, 60’lı, 72’li, 84’lü, 120’li, 144’lü, 180’li, 240’lı ve 360 kişilik tasarruf programlarına katılabilirsiniz. Gruplara ayrıldıktan sonra, noter huzurunda çekilecek kura ile, evin hangi tarihte teslim alınacağı öğrenilmektedir.

Sabit planlı yöntemde, taksit ödemelerinizi kendiniz ayarlarsınız. İlk olarak beğendiğiniz evin bedeli belirlenir. Peşinat ödeyebilir ya da hiç peşinat ödemeden, belirleyeceğiniz aylar dahilinde eşit miktarlarda taksit ödemelerine başlarsınız.

Konut değer artışlı yöntemde; hizmet bedeli ücreti alınmadığı gibi, teslimat vadesi de uzatılmamaktadır. Alınmak istenen evin bedeli artmış ya da daha yüksek parayla başka bir ev alma durumunda, mevcut olan sistemin tutarının %20’si kadar alınacak geri ödeme tutarında artış yapılabilmektedir.

Destekevim Şikâyet ve Yorumlar

Destekevim 3 farklı yöntemle ev sahibi olma fırsatı sunmaktadır. Bazı durumlarda Destekevim şikâyet ve yorumlar oluşabilmektedir. Bu yorumlara internet üzerinden açılan şikâyet ve yorum sayfalarından ulaşmak mümkündür.

Destekevim Ödeme Planı ve Hesaplama

Destekevim ödeme planı ve hesaplama, tercih edilen modele göre yapılmaktadır. Destekevim, konut değer artışlı yöntem dışında diğer iki yöntemden organizasyon ücreti talep eder. Bu ücret evin vade sayısına ve bedeline göre değişkenlik gösterir.

Yaklaşık olarak %4 ile %10 arasında değişen bir ücret, peşin olarak sisteme katılan kişilerden tahsil edilir. Taksit seçenekleri 12 ay ile 365 ay arasında değişen vadelere sahiptir.

Destekevim Güvenilir mi? Şubeler Nerede?

İlk olarak sadece Erzurumlular için hizmet veren Destekevim güvenilir mi konusunda, kafalarda soru işareti bulunabilir. Firmanın anonim yapısı altında sunduğu sermayesi, katılım ortakları, sisteme katılanlara güven vermektedir. Teslim edilecek olan konutların ipotek yapılması, üçüncü kişilerin üzerine geçirilmesine de olanak tanımaz. Ev sahibi olmak isteyenler, bu güvenceyle evlerine kavuşmaktadır.

Destekevim Nedir? Destekevim şartları nelerdir konusunu merak edenler; faizsiz ve peşinatsız ev sistemiyle kiracılıktan kurtulmak isteyenler, Destekevim şubeler nerede konusunu araştırmaktadır. Destekevim şubeleri;

 • Erzurum Yakutiye
 • Gaziantep Şahinbey
 • Samsun İlkadım
 • Van İpekyolu olarak hizmet vermektedir.

Destekevim kısa süre içinde; Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, İstanbul Gaziosmanpaşa ve Ümraniye’de de hizmet vermeye başlayacaktır.

birevim
Paylaş

15 Comments

 1. Hasan Güneş Reply

  Destekevim yeni çıkan bir firma sanırım, pek adını duymamıştım. Güvenilir bir firma mı acaba?

  1. admin Reply

   Merhaba Hasan Bey,
   Müşterilerini memnun etme çabasıyla iş yapan bir firma olan destek evim birçok kişiyi ev sahibi yapmıştır.

 2. Özlem Ünal Reply

  Destekevimden ev alan tanıdıklarım var, kayıt olduktan 3-4 ay sonra genelde evlerini teslim aldılar 🙂

 3. Gökhan Yıldız Reply

  Destekevimden arkadaşım ev sahibi oldu, çokta memnun kaldı ama ben bir türlü ısınamadım şu sistemlere 🙂

 4. şeref Reply

  destekevime 2019 kasim ayinda bulastim bin pismanim hic bi eksigim olamamsina ragmen teslimat tarihim bi ay gecti ve hala geciyor en erken 2021 subatta veririz diyorlar o da yersen. kimseye tavsiye etmem yukardaki yorumlari okuyacaginiza gidin sikayetvara bakin zaten ne oldugunu anlarsiniz

 5. cabir Reply

  destek evim hiç güvenli bir şirket değildir bana 7 ay önce cıkmış olan paramı vermediler

 6. mustafa Reply

  destek evime kesinlikle güvenmeyin 7 ay önce bana çıkmış olan parayı vermediler halendaha alamadım aradığım telefonlarda ilk başta noyu bilmedikleri için bitanedaha keriz bulduk diye açıyorlar daha sonra numarayı kayıt edip dahada ilgilenmiyorlar benden uyarması kesinlikle güvenmeyin

 7. Kadir Reply

  Sakın inanıpta girmeyin yalan dolan iyi araştırın hepsi sahtekar söylediklerine inanmayın yukarıdaki yorumlar yalan açım şikayetvardaki şikayetlere bakın

 8. Emir Reply

  O kadar mağdur var.ben anaparami bile almaiyirum beden reklamını yapiyosunuz.inanmayin güvenmeyin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two + twenty =