Değerinin Altında Fiyatlarla Ev Sahibi Olabilirsiniz!

birevim senetle ev

Günümüzde birçok insan kiradan kurtulmak ve kendi evinde rahatça yaşamak için ev sahibi olmak istiyor. Ev almak için birçok yöntem olsa da gayrimenkul fiyatlarının yüksekliği yüzünden insanlar ev sahibi olma hayallerini erteliyor. Değerinin altındaki kelepir evler ev sahibinin zor durumda olmasından dolayı çok daha uygun fiyatlara satılmaktadır ancak her zaman herkes bu şans unsuru ile ne yazık ki karşılaşamamaktadır.

Yeni bir eve satış değerinin altında sahip olabilirsiniz. İnşaattan ev almak bu konuda en güzel verilecek örnektir. Ev tamamlanmadan önce inşaat aşamasındayken mülk sahibi veya inşaat firması ile anlaşılarak ev sahibi olunabilmektedir. İnşaattan ev alarak bir kaç ay sonra neredeyse 2 katı fiyata satılacak olan evlere, inşaat aşamasında satın aldığınızda çok büyük kar elde edersiniz.

İnşaattan ev alırken dikkat edilecek konular şunlardır:

– İnşaatı yapan firmanın güvenilirliği: Almak istediğiniz evin detaylı projelerini görmeniz, eğer inşaat başlamış ise inşaat alanına gitmeniz ve görmeniz gerekmektedir. Bu sizi hayali bir alışveriş yapmaktan korur. Piyasada güvenilir ve itibarlı isim yapmış inşaat firmalarından ev almayı tercih etmek de yine sizi koruyacaktır. İnşaat sahibi ile yapacağınız anlaşmalar mutlaka yazılı olmalı ve sizi koruyacak maddeler içermelidir. İnşaatın biteceği tarih mülk sahibi tarafından yazılı olarak taahhüt edilmeli ve anahtar teslimi gereken tarihte yapılmadığı takdirde tazminat talep edebileceğiniz şekilde olmalıdır.

– İnşaatta kullanılan malzemeler: Müteahhitin inşaatta kullanacağı malzemeler de alıcılar tarafından kontrol edilmelidir. Ne yazık ki bazı kötü niyetli kişiler sözleşmelerde belirtilen malzemeleri kullanmak yerine daha ucuz ve kalitesiz malzemeler kullanarak daha fazla kar elde etmeyi gütmektedirler. İnşaattan ev aldıktan sonra düzenli aralıklarla inşaatta kontroller yapılmalıdır. Ayrıca eğer siz standardın dışında evinizde özellikler istiyorsanız inşaat aşamasında istediğiniz değişiklikleri çok daha ucuz maliyetlerle yapabilirsiniz.

Ev almak isteyenler en çok bu yöntemi tercih etmektedir. Uygun fiyatlarla kredi kullanmadan ev sahibi olmak imkânı sunan inşaattan ev alma yöntemi ile bütçenizi koruyabilir ve kar elde edebilirsiniz. Müteahhit ile yapacağınız anlaşmalar ile ödemenizi bir kaç taksitle yapabilme imkânınızda bulunmaktadır. Ödeme koşulları tamamen sizin ve karşı tarafın arasında yapacağı anlaşmaya bağlıdır.

birevim
Paylaş

5 Comments

  1. Ezgi Yıldız Reply

    Bende ev alırken ilanlara bakardım hep ihtiyacı olanlar biraz daha düşük fiyata ev satıyorlar onlarda çok uyguna geliyor 🙂

  2. İlayda Keskin Reply

    İhtiyacı olanlar acilden sattıkları için daha uyguna ev bulabilmeniz mümkün internetten

  3. Ayhan Yavuz Reply

    Değerinin altına fiyatlar genelde ihtiyacı acil olan satıcılar sayesinde görülebilir internette

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × two =