Dask Sorgulama ve Dask Poliçe Numarası Nereden Öğrenilir?

birevim senetle ev

DASK olarak nitelendirilen Doğal Afet Sigortaları Kurumu 2000 yılında kuruldu. Elbette kuruluşuna hepimizin bildiği bir olay sebep oldu. 1999 depremi  sadece ülkemizi  değil tüm dünyayı yasa boğdu.  Ve sonrasında yapılan analiz acı kaybı göz önüne sererken tekrar etmemesi adına acil alınması gereken önlemler ile ilgili  bir kuruma ihtiyaç duyuldu.  İşte bu tarihçe ile DASK hayatımıza dâhil oldu, iyi ki oldu. Şimdi içimiz bir nebze de olsa rahat çünkü aksi  takdirde deprem gibi doğal afetler sonrası hayatın devamlılığını göz ardı etmemiş oluyoruz.  Dask gerçekçi bir bakış açısı ile mal ve can güvenliğinizi koruyucu bir kurumdur.

Ülkemizde zorunlu deprem sigortası edindirme, uygulama ve yönetimi faaliyetlerinden sorumlu resmi kamu kuruluşu Dask, afet sonrası hayatın devamlılığına dair bilinci yerleştirerek barınacak yer gibi sorunları finanse edilebilmesi için küçük birikimler ile kaynak sağlanmasına olanak sağlayan bir uygulama olarak tüm dünyada farklı isimler ile bulunmaktadır. Özellikle bizim gibi  deprem kuşağında yer alan bir ülke için olmaz ise olmazdır.

Deprem gibi  büyük afetler sonrası tamir, onarım gibi inşaat giderleri  için maddi desteğe ihtiyaç duyduğunuzda yıllardır devam eden deprem sigortanız sizi maddi açıdan rahat hissettirir.  Dask sigortası deprem gibi  doğal afetler sonrası hayata yeniden katılmanız için en önemli araçlardan biridir.

Sistem düşük prim sistemi ile sigorta şirketleri ve bunlara bağlı acenteler, bankalar ve şubeleri ile oluşan dağıtım ağını birlikte getirir. Dask poliçeleriniz sadece sizleri değil aynı zamanda ülke ve bölge ekonomisini de koruyan bir uygulamadır.

Dask Sorgulaması Nasıl Yapılır?

En kolay yolu internet üzerinde yer alan bir uygulamadır. Poliçe prim ve bedel hesaplaması için bazı bilgileri  hazır etmeniz gerekiyor. Bu bilgileri  sisteme işledikten sonra saniyeler içerisinde veriye ulaşabilirsiniz.

Bina, ev vb. meskenin il, ilçe, bucak, köy gibi adres bilgileri  gerekiyor. Ve sonrasında binanın yapı tarzı gibi detaylara ihtiyacınız var.  Kat sayısı, metre kare, yapılış yılı gibi detaylar…   Tüm işlemleri tek tıkla kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm bu işlemler tek tıkla internet üzerinden yapılabiliyor. Dask Sorgulama elinizde veri varsa saniyeler içerisinde gerçekleşebiliyor. TC numaranız ile Dask resmi sitesinden tüm verilere ulaşabilirsiniz.   İnternet ile aranız iyi değilse 125 numaralı çağrı merkezi 7/24 size hizmet vermektedir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 3 =