Çözüm Tasarruf Nedir? Çözüm Tasarruf Şartları Nelerdir?

birevim senetle ev

Orta ya da dar gelirli kişilerin kiracılık sonucu para biriktirmesi, tasarruf yapması, günümüzde oldukça zorlaşmıştır. Bu yüzden faizsiz, peşinatsız, kredi çekmeden, kişileri ev sahibi yapan sistemler bulunmaktadır. Bu sistemlerden biri Çözüm Tasarruf’tur.

Kredi çekmeden, faiz ödemeden ev sahibi olmak isteyenler, Çözüm Tasarruf nedir? Çözüm Tasarruf şartları nelerdir konusunda araştırma yapmaktadır. Kişi ve kurumların ihtiyaçlarının karşılandığı bu sistemde kişiler, Çözüm Tasarruf şartları nelerdir konusunda bilgi sahibi olmak istemektedir.

 • 18 yaşından büyük olmaz
 • C. vatandaşı olmak yeterlidir.

Ev, araba, eğitim, evlilik, mobilya, beyaz eşyaya kadar birçok farklı ihtiyacın karşılandığı Çözüm Tasarruf, birey ve kurumlar için tarım ve turizm sektörlerine de finansman desteği sağlamaktadır.

Çözüm Tasarruf Nedir? Çözüm Tasarruf Kimin?

Kredisiz, faizsiz ve peşinatsız ev sahibi olmak isteyenler, Çözüm Tasarruf nedir konusunu irdelemektedir. Çözüm Tasarruf; tasarruf sistemine dayandırılmış bir finans sistemiyle ev, araba, arsa vs. gibi taşınabilir ve taşınamaz malların alınabilmesi için işleyen bir sistemdir.

Çözüm Tasarruf kimin sorusu da kişiler arasında merak konusudur. Çözüm Tasarruf, anonim bir ortaklıktır. O yüzden birden fazla ortağı bulunur. 50 milyon TL sermayesi bulunan Çözüm Tasarruf’un genel müdürü ise Veysel Mert’tir.

Çözüm Tasarruf Kampanyaları

Tasarruf sistemine dayalı Çözüm Tasarruf, farklı paketler ve tasarruf planları sunmaktadır. Çözüm tasarruf kampanyaları, belli şartlara bağlıdır. Çalışma bedelinde %40 indirim yapılır. Erken teslim olanağı vardır. Her bütçeye uygundur. Düşük maliyetlidir. İsteğe bağlı olarak peşinat ve ara ödeme yapılabilir.

Kampanya koşulları;

 • 18 yaşından büyük olmak
 • 31 Mayıs 2020’ye kadar ev, araba ya da diğer finansal ihtiyaçlar için Çözüm Tasarruf’un avantajlı planlarından birine dahil olmak.

Kampanya Serbest Tasarruf Planı ve Sıra Tespitli Tasarruf Planları için geçerlidir. Bunun içinde konut tasarruf finansmanı, taşıt tasarruf finansmanı ve ihtiyaç tasarruf finansmanı bulunmaktadır.

Çözüm Tasarruf Şikâyet ve Yorumlar

Tasarruf sistemine göre insanların ev sahibi olmasına olanak tanıyan Çözüm Tasarruf şikâyet ve yorumlar için, internet üzerinden açılan forum sayfaları takip edilebilir. Olumsuz olabilecek yorumlar karşısında, müşteri hizmetleri aranarak, en doğru bilgiler alınabilir.

Çözüm Tasarruf Ödeme Planı ve Hesaplama

Yeni nesil finans olarak adlandırılan Çözüm Tasarruf ödeme planı ve hesaplama, seçilen modele göre değişmektedir. Farklı paket ve tasarruf planları sunan firmanın;

 • Fırsat paketleri
 • Genel paketler
 • Serbest tasarruf planı
 • Sıra tespitli tasarruf planı yöntemi bulunmaktadır.

Serbest tasarruf planında; tasarruf tutarı belirlenir, bütçeniz ve gelirleriniz doğrultusunda, aylık taksitleriniz belirlenir. İsterseniz ara ödeme yapabilir ya da peşinat verebilirsiniz. Aylık taksitleriniz, sizin inisiyatifiniz altındadır.

Sıra tespitli tasarruf planı için; yine tasarruf tutarı ve taksit miktarları belirlenmektedir. Kaç kişilik gruplarda (25’li, 40’lı, 50’li ve 70’li gruplar ve 85’li, 100’lü, 120’li, 148’li, 190’lı, 250’li ve 400 kişili gruplar) yer alacağınıza göre ve peşinat ya da ara ödeme yapacağınıza göre, ödeme planı ve hesaplama yapılmaktadır.

Çözüm Tasarruf Güvenilir mi? Şubeler Nerede?

Çözüm Tasarruf nedir? Çözüm Tasarruf şartları nelerdir konusunda araştırma yapanlar, Çözüm Tasarruf güvenilir mi konusunu da merak etmektedir. Diğer firmalara göre 50 milyon TL’lik sermayesi ile güven veren Çözüm Tasarruf, konusunda uzman ve deneyimli ekibiyle de kişilere, güvenilirliklerini ispatlamaktadır.

Güvenilirliğini araştıran ve sistemden yararlanmak isteyenler, Çözüm Tasarruf şubeler nerede konusunu araştırmaktadır.  33 şubesi bulunan Çözüm Tasarruf için size en yakın şubelere başvurabilirsiniz.

 • Adana Seyhan
 • Ankara Keçiören
 • Antalya Muratpaşa
 • Bursa Nilüfer
 • Diyarbakır Bağlar
 • Bursa Yıldırım
 • Erzurum Yakutiye
 • İstanbul Esenler, Çekmeköy, Avcılar, Esenyurt, Fatih
 • İstanbul Gaziosmanpaşa, Şirintepe, Pendik, Ümraniye
 • İzmir Konak, Karabağlar
 • İzmit Kocaeli, merkez ve daha birçok şubesi bulunmaktadır.
birevim
Paylaş

12 Comments

 1. Nurcan Yalçın Reply

  Firmayı yeni duyuyorum ancak yazılanlara göre sağlam bir maliyetle giriş yapmışlar sektöre, müşteri memnuniyeti odaklı çalışırlarsa, çok hızlı yükselebilirler.

 2. Recep Acar Reply

  Çözüm tasarruf firmasını incelediğim kadarıyla güvenilir kaliteli bir firma ama haklarında müşteri yorumuna çok rastlayamadım

 3. Emre Kılıç Reply

  Çözüm tasarruf firması yeni bir firma gibi gözüküyor ancak birkaç yoruma rastladım çok fazla memnun kalmış

 4. Osman Yıldız Reply

  Peşinatlı erken teslimat seçeneği var mı? Varsa ne kadar sürede teslimat sağlıyorlar. Kurada sonuncu ay çıkma olasılığı var mı?

  1. admin Reply

   Merhaba Osman Bey,
   Teslimat süresi dahil olduğunuz guruba, ödediğiniz taksit tutarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

 5. İbrahim Aydın Reply

  Bu şekilde çok firma türedi ama hizmetleri nasıldır bilmiyorum, ama yorumları oldukça iyi

 6. Aynur Reply

  Şahsen ben yeni kayıt oldum müşteriye karşı şeffaf başka bir kurum görmedim hem memnuniyet konusunda hemde aydınlatıcı bilgiler konusunda çok memnun kaldım ayrıca şüphe duyduğun bir konu oldumu anında gözünün önüne getirip öyle işlem yapıyorlar daha ilk ayım bakalım ekim ayında kura çekilecek dua edinde çıksın bize teşekkür ederim

 7. Yusuf Reply

  Yeni kayıt yatırdım tavsiyeler üzerine bi yandanda tedirginim yanlışmı yaptım diye. Her turlü bilgi verdiler o konuda şeffaf

  1. admin Post author Reply

   Merhaba Mehmet Bey,
   Bu sistemle nakit ihtiyacı giderilmemektedir. Ev almak için gereken finansmanı sağlamaktadırlar.

 8. özal Reply

  ben diyarbakır çözüm tasarruf tan 140.000 tl ev ve 14.500 tl de nakit para aldım. en ufak bir sorun yaşamadım. borcum hafiflemesiyle inşallah araba için de girecem. bddk ya da girerse hayırlısıyla daha güzeş olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × five =