BİREVİM BDDK Tarafından Onaylandı

birevim senetle ev

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun kısaca BDDK, Haziran 2021 tarihli cuma günü açıklama yaparak, Türkiye’de faizsiz konut sektöründe faaliyet gösteren şirketlerden 21 tanesini tasfiye etti. 

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Nisan ayından bu yana aldığı başvurular üzerinden yaptığı değerlendirmeler sonucunda kalan 14 şirketten sekizini ihtiyari tasfiyeye yönlendirdiğini bildirdi.  Bu şirketlerin listesi şu şekildedir. Ve karar cuma günü resmi gazetede yer almıştır.

1-IKTİSATEVİM GAYRİMENKUL A.Ş.
2-VİZYONEVIM GAYRİMENKUL OTOMOTİV İLETİŞİM PAZ SAN TİC A.Ş.
3- DOĞRUEVIM GAYRİMENKUL ORGANİZASYON A.Ş.
4- FİNANSEVİM GAYRİMENKUL OTOMOTİV İLETİŞİM ORGANİZASYON PAZ. SAN. VE TİC. A.Ş.
5- BİRİKİMEVİM GAYRİMENKUL ORGANİZASYON A.Ş.
6- FİNALEVİM GAYRİMENKUL OTOMOTİV ORGANİZASYON A.Ş.
7- YAŞAMEVİM GAYRİMENKUL A.Ş.
8- HH AYDIN YATIRIM HOLDING A.Ş.
9- İHTİYAÇEVİM GAYRİMENKUL OTOMOTİV İLETİŞİM ORGANİZASYON PAZ SAN VE TİC A.Ş.
10- VARLIKEVİM GAYRİMENKUL A.Ş.
11- İSTEK EVİM GAYRİMENKUL OTOMOTİV PAZARLAMA VE TİCARET A.Ş.
12- İKİZLEREVİM YATIRIM GAYRİMENKUL A.Ş.
13- DESTEKEVİM GAYRİMENKUL İNŞAAT TAAHHÜT OTOMOTİV ORGANİZASYON SAN. TİC. A.Ş.
14- GERÇEKEVİM GAYRİMENKUL OTOMOTİV PAZARLAMA SAN VE TİCA.Ş.
15- DEĞER TASARRUF GAYRİMENKUL A.Ş.
16- ÖNCEEVIM GAYRİMENKUL OTOMOTİV PAZARLAMA SAN. TİC. A.Ş.
17- MOREVIM TASARRUF GAYRİMENKUL OTOMOTİV ENERJİ ORGANİZASYON VE PAZ TİC A.Ş.
18- HEDEFEVİM GAYRİMENKUL OTOMOTİV VE TİCARET A.Ş.
19- GELECEK TASARRUF GAYRİMENKUL OTOMOTİV VE ORGANİZASYON A.Ş.
20- BİRLİKBİRİKİM GAYRİMENKUL ORGANİZASYON PAZ SAN VE TİC A.Ş. İLETİŞİM OTOMOTIV İLETİŞİM ORGANİZASYON
21- TASARRUF ORGANİZASYON VE GAYRİMENKUL PAZARLAMA A.Ş.

Hangi Şirketler BDDK Onayını Aldı?

Ayrıca BDDK sadece altı şirketin sistemde kaldığını bildirdi. Bu şirketlerden bazıları BDDK ile faizsiz tasarruf sistemi üzerinde birlikte çalışmış şirketlerdendir.  Kanun nezdinde gerekli şartları yerine getirerek Birevim, Eminevim, Fuzul Ev, Katılım evim, İmece Yatırım, Sinpaş Yapı Tasarrufu Sandığı hizmetlerine devam etmeye hak kazandı.

BDDK’ya göre, başvuruları değerlendirilen toplam 35 şirketten 21’i şartları karşılamadığı için tasfiye edilmek zorunda kaldı. Peki, bu şirketlerin tasviyesi  nasıl yapılacak?

Uyum şartlarını sağlamayan şirketlere BDDK ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından Tasfiye Komisyonu atanacaktır.

BDDK, tasarruf finansmanı modelinde faaliyet gösteren tüm şirketleri 7 Nisan 2021’e kadar kuruma başvurma hakkını sağlamıştı.

Şartları yerine getiren 6 şirket sevinçlerini takipçileri ile paylaştı

Birevim özellikle dar ve orta gelirliler için önemli bir finansman modelidir. Her ekonomi grubuna özel ödeme sistemi sunan firma BDDK tarafından onaylanmasının ardından sevincini takipçileri ile paylaştı.

Aynı şekilde diğer onaylanan 5 şirkette aynı şeyi yaptı. Tasarruf finansmanında şirket sayısı BDDK şartlarına bağlı olarak 35’ten 6’ya düştü.

Birevim gayrimenkul satışlarında tasarruf finansmanının payının %35’lere çıkmasını bekliyor.  Gayrimenkulde olduğu gibi otomotivde de tasarruf finansmanı sayesinde daha fazla kişinin taşıt sahibi olacağı kaçınılmazdır.

Birevim BDDK tarafından onaylandı ve lisansı ile şimdi yasal olarakta sektörde gücüne güç kattı. Birevim faizsiz ve küçük taksitlerle ev, arsa veya araba sahibi olmanıza olanak sağlıyor.  Özellikle Türkiye’nin herhangi bir yerinden dilediğiniz ev, araba ya da arsaya sahip olabilirsiniz.

Birevim Artık Yasal Olarak Lisanslı Faizsiz Tasarruf Şirketleri Arasında

2016 yılında kurulan Birevim diğer 5 lisanslı tasarruf finansman firması gibi lisansına kavuştuğu için mutlu ve sorumluluğunun bilincinde hareket ediyor.  Sektörde yüzlerce kişiyi ev ve araba sahibi yapmış olan Birevim bu lisans ile gücüne güç katmıştır.

Birevim ile faizsiz ve dilerseniz peşinatsız ev ya da araba sahibi olabilirsiniz.  Üstelik ülkenin herhangi ir yerinden ev ya da aracınızı alabilirsiniz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 − eleven =