Birarabam Nedir? Birarabam Şikayetleri ve Müşteri Yorumları

birevim senetle ev

Birarabam sayesinde uzun süredir hayalini kurduğunuz arabaya düşük meblağlı taksitler ödeyerek 80 aya kadar ödeme imkânı ile kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Birarabam faiz ya da vade farkı olmadan sizi otomobil sahibi yapar. Aylık olarak ayıracağınız tutarı kendiniz belirlersiniz.

Arzu ederseniz uzun süreli taksit anlaşması yapmış olsanız bile ödemelerinizi daha erken kapatabilirsiniz. Birarabam aynı zamanda size peşinat ödemeden otomobil sahibi olmanın da kapılarını açıyor. Hatta satın alacağınız arabanın tutarından daha az para ödeyerek büyük bir avantaj da sağlamış olursunuz.

Birarabam kredi ya da diğer finansal yöntemlere başvurmadan;

 • Faizsiz,
 • Peşinatsız,
 • Küçük taksitler ile otomobil sahibi olabileceğiniz bir sistemdir.

Murat Çifti’nin kurduğu sistem vade farkı ödemeden araç sahibi olmanıza olanak sağlar.  Bir arabam modeli sayesinde küçük taksitler ile araç sahibi olursunuz.

Günümüzde para biriktirmek gerçekten çok zor, çıkan ekstralar para biriktirmenize fırsat vermiyor.  Özellikle büyük şehirlerde yaşıyorsanız.  Oysa Birevim Araba sisteminde kendi belirleyeceğiniz taksitler ile kolaylıkla araç sahibi olabiliyorsunuz.

Birarabam Araba Alma Yolları

Birarabam üzerinden araba almak isteyenlere firma tarafından sayısız avantaj sunuluyor. Bu avantajlardan herhangi bir tanesini tercih etmeden önce hepsine bakmalı ve kararınızı ardından vermeniz gerekiyor. Tüm hepsinin bir arada olması araba almak için alternatif bir yöntem arayanlar için en doğru seçim olacaktır.

 • Faiz veya vade farkı bulunmamaktadır,
 • Tüm ödeme planı ve taksitler firma tarafından belirlenmelidir,
 • Borcunuzu 80 ay vadeli olsa da istediğiniz zaman kapatma fırsatı,
 • Hiç peşinat ödemeden araba alma fırsatı,
 • Uzun vadeli sıfır maliyet artışı ile araç alma şansı,
 • Ülkede ki tüm vatandaşların kullanma şansı bulunuyor.

Tüm bu avantajları bir araya getirdikten sonra diğer araba alma yöntemleri ile karşılaştırıldığında hangisinin mantıklı olduğunu anlamanız çok da zor olmayacaktır. Ancak bu şekilde araba almak hemen araç sahibi olmanız anlamına geliyor. Sunulan kampanyalarda araç sahibi olacağınız aralık belirleniyor ve sizde bunu bilerek sözleşmeye imza atıyorsunuz. 80 ay vadeli araç satın alacak birisi 41 ayda araç sahibi olabileceği gibi 10 ayda araç sahibi olabilir.

Birarabam almak isteyen birçok insanı bir araya toplamaktadır. Bu topluluklar gruplara bölünmekte ve her ay, ya da sırası gelene araba alınması sağlanmaktadır. Burada güvence BirArabam tarafından sağlanmaktadır. Örneğin grubun içerisinden birisi çıktığında veya ödeme yapmazsa devreye şirket girmekte ve bu boşluk tamamlanmaktadır. O sebeple güvenilir olduğunu anlamak zor olmayacaktır.

Yine de araba almak için tercih etmeden önce yapılması gereken firmanın kendisi ile irtibata geçerek daha fazla bilgi almak olacaktır. Kafanızda ki soru işaretlerini giderecek destek sizlere verilecek. Daha sonra kararınızı vermek daha hızlı adım atmanıza yardımcı olacaktır.

Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi

İlk olarak satın almak istediğiniz otomobilin tutarını belirlemekle işe başlayın.Ardından herhangi bir peşinat ödeyip ödemeyeceğinize karar verin. Dilerseniz peşinat ödeyebileceğiniz gibi herhangi bir ödeme yapmadan da arabanızı satın alabilirsiniz. Ayrıca yapacağınız ara ödemenin miktarını da belirleyebilirsiniz.Arzu ederseniz ara ödeme yapmanıza da gerek yoktur. Bir diğer nokta da ayda ne kadar ödeme yapabileceğinize karar vermenizdir. Tüm bu etkenleri belirledikten sonra Birarabam’a başvurunuzu yapabilirsiniz.

Sıra tespitli tasarruf yönteminde, sıranız noter huzurunda belirlenir. Böylece güven konusunda bir tereddütünüz olmayacaktır. Aracınızı teslim alacağınız tarih de bu esnada belirlenmiş olur.

Serbest Planlı Tasarruf Yöntemi

Bu yöntemde de otomobil bedelini kendiniz belirlersiniz. Ödeyeceğiniz taksit tutarı belirlidir. Otomobilinizi aldıktan sonra taksit tutarını yükselterek daha hızlı ödemelerinizi tamamlama imkânınız da bulunur.

Birarabam Nedir?

Birarabam kredi kullanmayı tercih etmeyen ve vade farkı ödemekten imtina eden müşteriler için araba satın alma imkânı sağlayan bir hizmet verir. Birarabam sayesinde taksit ödeyerek araba sahibi olabilirsiniz.

Birarabam Kimin?

Birarabam uzun yıllar gayrimenkul ve araba sektöründe deneyim kazanmış girişimci Murat Çiftçiye aittir. Kendisi halen Birarabam ve Birevim projelerini başarıyla yürütmektedir.

Birarabam Şubeleri

Birarabam Türkiye’de 54 ilde birçok şubesiyle müşterilerine hizmet veriyor. İstanbul, Ankara ve İzmir’de birden fazla şube ile hizmet veren Birarabam’ın toplam 99 şubesi var. Birarabam’a internet üzerinden de başvuru yapabilirsiniz.

Birarabam Örnek Hesaplama Tablosu

Bir arabam örnek hesaplama tablosu iki ana bölümde incelenebilir. Teslimatın hızlı olmasını isteyen müşteriler ve düşük taksit ödemek isteyen müşteriler için farklı ödeme planları beğenilere sunulmuştur.

Hızlı Teslim Kampanyaları

25 veya 40 kişilik tasarruf programlarından dilediğinizi seçebilirsiniz. Her iki gruptaki aracın toplam tutarı 50000 TL’dir.

25 kişilik tasarruf programı

Toplam tutar 50.000 TL
Peşinat 0
İlk Taksit 2000 TL
Teslim Sonrası taksit 2300 TL
Teslim alınan tarih 1 Ay
Taksit sayısı 22 Ay
Çalışma bedeli 3409 – 3950 TL

40 kişilik tasarruf programı

Toplam tutar 50.000 TL
Peşinat 0
İlk Taksit 1250 TL
Teslim Sonrası taksit 1550 TL
Teslim alınan tarih 1 Ay
Taksit sayısı 32 Ay
Çalışma bedeli 3864 – 4450 TL

Küçük Taksit Kampanyaları

Taksit tutarını düşük tutmak isteyenler için uygun olan bu kampanyada iki farklı ödeme programı yer alıyor.

50 kişilik tasarruf programı

Toplam tutar 50.000 TL
Peşinat 0
İlk Taksit 1000 TL
Teslim Sonrası taksit 1300 TL
Teslim alınan tarih 1 Ay
Taksit sayısı 39 Ay
Çalışma bedeli 4318 – 4750 TL

70 kişilik tasarruf programı

Toplam tutar 50.000 TL
Peşinat 0
İlk Taksit 714 TL
Teslim Sonrası taksit 1004 TL
Teslim alınan tarih 1 Ay
Taksit sayısı 32 Ay
Çalışma bedeli 4546 – 5000TL

Birarabam Şikayet ve Yorumları             

Birarabam ile ilgili şikayet ve yorumlarda, aracını sorunsuz teslim alanların yanında anlaşma şartlarıyla ilgili şikâyetlere rastlıyoruz. Kasko, vekâlet ve ek bedellerle ilgili 45 şikâyet var. Şikâyetlerle ilgili müşteri hizmetleri tarafından herhangi bir yanıt verilmiş de değil. Firmaya ait 35 teşekkür var ve müşteri memnuniyet oranı %85.

Birarabam Güvenilir Mi?

Araba almak isteyen herkese uygun vade seçenekleri ve faizsiz bir şekilde araba alma şansı Birarabam tarafından sunuluyor. Birevim’in yan kuruluşu olan Birarabam ülkemizde tasarruf ile peşinatsız ve faizsiz araba alma şansını insanlara sunuyor. Burada araba almak için TC vatandaşı olmanız yeterli oluyor. Ülkenin neresinde olursanız olun başvuru yaparak çok uygun taksitlerle araba almaya start verebilirsiniz.

Tabi bunu yapmadan önce firmanın güvenilir olup olmadığını merak etmeniz doğal olacaktır. Birarabam ülkenin en güçlü tasarruf firmalarından birisi olan Birevim’in çatısı altında kurulmuş bir şirkettir. Güçlü öz sermayesi, şeffaf satış anlayışı ve paylaşımcı tutumu ile en güvenilir tasarruf firmaları arasında yer almaktadır.

Araba almak isteyenler için alternatif kampanyalar ile bunu yapma şansı sunmaktadır. Borcu erken kapatma şansı, hiç peşinat ödemeden araba alma şansı, uzun vadede 80 aya kadar faizsiz araba alma imkanı ve ikinci el araba alma şansı sizlere burada sunuluyor. Sizlerin yapması gereken şirketle bağlantıya geçmek ve size uygun kampanyayı tercih ederek araç almak için başvuruyu yapmak olacaktır.

Birevim Araba Kampanyaları Nelerdir?

Ödeme kolaylığının yanı sıra kampanyalar tüketiciye ekstra avantajlar sağlamaktadır.  80 aya kadar küçük taksitler ile yapacağınız ödemeler kolay yoldan aracınıza ulaşmanıza olanak sağlar.

Dilerseniz sıfır dilerseniz ikinci el araca sahip olabilirsiniz.  Üstelik küçük taksitler halinde… Sistemin iki şekilde kampanya seçenekleri bulunuyor.

 • Tüketiciye Hızlı Teslim Kampanyaları
 • Küçük Taksit Kampanyaları

Tasarruf programları kaç kişilik gruplar için kuruluyor? 20 ile 66 ay aralığında herhangi bir sayıda kişiden oluşan tasarruf programı oluşturulabiliyor. Dönemsel olarak kampanya teslim tarihleri ve detayları değişkenlik gösterebiliyor.  .

Birevim Araba sisteminde kişinin durumuna göre ipotek ya da kefil istenebilmektedir. Dar gelirli aileler için peşinatsız, faizsiz ve taksitli kolay ödenebilir sistem oldukça avantajlıdır.

“Bir araban olsun sloganı” ile hizmet veren Birevim araba alma yöntemlerini sizin için sıralayalım; araba sisteminde peşinatlı, peşinatsız, taksit seçeneklerini kendiniz belirleyerek kısa sürede araç sahibi olabiliyorsunuz.

Borcunuzu daha hızlı kapatmak istiyorsanız ara ödemeler yapabilirsiniz. Uzman danışmanlar bu konuda sizlere destek verecektir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × four =