Bayburt Kredisiz ve Taksitle Ev Alma Fırsatı

birevim senetle ev

Gencinden yaşlısına kadar her insanın ev sahibi olmak istediğini ifade etmeliyiz. Bu konuda yapılan araştırmalar da bu görüşü destekliyor. Özellikle kariyerlerinin en iyi dönemini geçiren Y kuşağının başını sokacak bir ev arayışında olduğunu ifade etmeliyiz. Ancak, ev almak için gerekli olan para söz konusu olduğunda durumlar pek iç açıcı değil! Yapılan araştırmalara göre ev almak isteyenlerin yüzde 70’lik kısmının henüz peşinat için gerekli olan tutarı dahi biriktiremediği ortaya çıkıyor. Buna ek olarak, konut sahibi olmak isteyenlerin neredeyse tamamına yakını maaşlarının yüksek olmasını arzuluyor. Kısaca özetlemek gerekirse; insanlar ev almak için finansman desteğine ihtiyaç duyuyor.

Sizin de Bayburt kredisiz ve taksitle ev alma gibi bir hayaliniz varsa Birevim’e katılmalısınız. İnsanların birlikte tasarruf yöntemiyle ev almasını sağlayan Birevim ile en kısa sürede ve en avantajlı şartlarla ev sahibi olabilirsiniz.

KREDİ HESAPLAMA TABLOSU

Tasarruf Finansman Şirketleri ve Bankaların konut ve taşıt kredisi hesaplama tablosu aşağıdaki gibidir. Kredi çekmek istediğiniz kredi tutarını ve taksit sayısını girerek, 2 kurum arasındaki farkı görebilirsiniz.

Ev Almak İsteyenler Nelere Dikkat Etmeli?

Ev almak istiyorsanız konut kredisi alsanız dahi karşınıza bir peşinat mevzusu çıkacak. Çoğu kişinin yalnızca peşinat tutarı yüzünden ev almaktan vazgeçtiğini ifade etmeliyiz. Bu noktada, peşinat ödeyecekseniz kesinlikle birikiminiz olmalı! Peşinatı da bankadan ihtiyaç kredisi olarak temin ettiğiniz takdirde çok ciddi bir kredi borcunun altına girmiş olursunuz. Aynı şekilde, peşinat için arkadaşınızdan borç almanız da yanlış! Çünkü, aynı anda birden çok borcu ödemeniz mümkün değil! Ödeyemediğiniz borçlar yüzünden mahkemelik olabilirsiniz.

Konut kredisi almayı tercih ettiğiniz takdirde aylık gelirinizin ortalama yüzde 30’luk kısmını bankaya ödemekle yükümlü hale gelirsiniz. Bu noktada, daha ev alma sürecine başlamadan evvel kendinize bankada bir hesap açıp burada para biriktirmeye başlamalısınız. Bu sayede, ev için gerekli olan peşinat tutarını yavaş yavaş elde edersiniz. Buna ek olarak, konut kredisi almak yerine Birevim’i tercih etseniz dahi hesabınızdaki bu para aylık taksit ödemeleriniz konusunda size yardımcı olacaktır.

Peşinat tutarını biriktirmek adına nereden kısmalıyım diye düşünüyor olabilirsiniz. Bu noktada, bütçe kalemlerinizi gözden geçirmelisiniz. Nereden kısacağınıza dair net bir karar veremiyorsanız bir hafta boyunca yapmış olduğunuz tüm harcamaları bir yere not almalısınız. Bir haftanın sonunda giderlerinizin ihtiyaç mı yoksa lüks mü olduğuna bakarak karar verebilirsiniz. Bunun yanı sıra, maaş hesabınızın olduğu bankaya otomatik talimat vererek her ay maaşınızın bir kısmının birikim olarak saklanmasını sağlayabilirsiniz.

Birevim Neden Avantajlı?

Birevim; ev almak için en iyi seçenek! Çünkü, yukarıda da belirttiğimiz üzere ev için peşinat konusu tüketicilerin canını sıkan bir mevzu! Ancak, Birevim’de peşinat ödemeniz zorunlu değil! Yalnızca tüm borcunuzu erken bitirmek adına isteğe bağlı olarak peşinat ödeyebilirsiniz. Buna ek olarak, Birevim’de faiz oranı yoktur. Ayrıca, tüketicilerin aylık ödeyecekleri taksit tutarlarını kendilerinin belirlediğini de ifade etmeliyiz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × 3 =