Batman Kredisiz ve Taksitle Ev Alma Fırsatı

birevim senetle ev

İnsanların hayatlarındaki en büyük finansal yatırımlardan birisi ev almak! Ancak, ev alırken birtakım hususlara dikkat etmeniz şart! Aksi takdirde, geleceğinizi garanti altına almak adına atmış olduğunuz bu adım sizi bambaşka sonuçlar ile karşılaştırabilir.

Ev Satın Alırken Yapmanız Gereken Şeyler!

  • Ev satın alırken uzun vadeli olarak düşünmelisiniz. Bilhassa ilk kez konut sahibi olduğunuz takdirde satın alacağınız evde en az on yıl boyunca oturacağınızı ifade etmeliyiz. Buna ek olarak, günlük yaşamdan da aşina olduğumuz üzere birçok kişi hayatı boyunca satın almış olduğu evde yaşamayı tercih ediyor. Bu noktada, satın almayı düşündüğünüz ev hem güncel hem de gelecekteki ihtiyaçlarınızı karşılayacak nitelikte olmalı! Yatırım amaçlı konut sahibi olmak dikkat edilmesi gereken farklı bir mevzu! Yatırımdan kar elde etmek istiyorsanız evinizi kiraya vermeniz veya satışa çıkarmanız şart! Evin değerlenmesini beklemek için yine uzun bir zaman dilimine ihtiyacınız oluyor.
  • Evinizi nereden satın alacağınız da son derece önemli! Yaşadığınız ilçeye, mahalleye karar vermenizi sağlayan ev tercihiniz ile hem kendi hayatınızı hem de ailenizin hayatını şekillendiriyorsunuz. Evinizi satın alacağınız yere karar verirken aceleci davranmamalısınız. Mahallede kimlerin yaşadığına bakmalısınız. Komşularınızın kimler olduğunu mutlaka öğrenmelisiniz.
  • Satın almak istediğiniz evde mutlaka olmasını istediğiniz özelliklere göz atmalısınız. Oda sayısı, manzara, ulaşım olanakları, hastane ve okul gibi yerlere olan yakınlığı gibi hususları mutlaka değerlendirmelisiniz. Bu hususlara dikkat ettikten sonra gereksinimlerinizi yüzde yüz karşılayacak türden bir ev almaya gayret etmelisiniz.
  • Bütçe konusu her şeyden önemli! Emlak sitelerinde veya gayrimenkul ofisi aracılığıyla ev arayabilirsiniz. Ancak, beğendiğiniz her evin bütçenize uygun olmadığını ifade etmeliyiz. Maddi olarak üstesinden gelemeyeceğiniz türden bir ev ile uğraşmak yerine size maddi açıdan uygun bir evi satın almaya gayret etmelisiniz. Buna ek olarak, istediğiniz takdirde birinci el yerine ikinci el bir ev de alabilirsiniz. Sıfır konutlar tahmin edebileceğiniz üzere daha pahalıdır.
  • Evin konumuna da dikkat etmelisiniz. Kentsel dönüşüm yapılan bir semtte bulunan evi satın alıyorsanız sizin evinizin de mutlaka değerleneceğini dikkate almalısınız.
    KREDİ HESAPLAMA TABLOSU

    Tasarruf Finansman Şirketleri ve Bankaların konut ve taşıt kredisi hesaplama tablosu aşağıdaki gibidir. Kredi çekmek istediğiniz kredi tutarını ve taksit sayısını girerek, 2 kurum arasındaki farkı görebilirsiniz.

Birevim ile Ev Almak Çok Avantajlı!

Ev almak için yukarıdaki hususlara dikkat etmeniz şart! Peki, en kısa sürede ve avantajlı şartlarla ev sahibi olmanızı sağlayan Birevim ile tanışmaya ne dersiniz? 2016 yılında kurulan Birevim; bugüne kadar binlerce insanın ev sahibi olmasını sağlamış bir organizasyon! Peşinatsız, vade farksız, ara ödemesiz, ek ödemesiz ev sahibi olmanızı sağlayan Birevim ile siz de aylık taksitlerinizi belirleme şansına erişebilirsiniz.

Birevim’de serbest tasarruf, sıra tespitli tasarruf, konut değer endeksli tasarruf ve büyüyen tasarruf planı gibi dört farklı tasarruf planı bulunuyor. İhtiyaçlarınıza ve ekonomik durumunuza bakarak bu tasarruf planları arasından seçim yapabilirsiniz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × 3 =