Bartın Kredisiz ve Taksitle Ev Alma Fırsatı

birevim senetle ev

Ev almak istiyorsanız bazı kriterlere dikkat etmeniz şart! Bilhassa ilk defa ev alıyorsanız adımlarınızı daha sağlıklı atmalısınız. Bu noktada, Bartın kredisiz ve taksitle ev alma fırsatı için aşağıdaki tavsiyelere uymalısınız.

Ev Almak İsteyenlere Genel Tavsiyeler

  • Uzun zamandır hayalini kurduğunuz evi satın almak adına finansman desteğine ihtiyaç duyduğunuzu tahmin etmek zor değil! Bu noktada, konut kredisi almayı tercih edebilirsiniz. Herkesin bildiği üzere konut kredisi hem özel bankalar hem de kamu bankaları tarafından verilir. Ancak, konut kredisi faiz oranlarının bankalar arası farklılık gösterdiğini ifade etmeliyiz. Kredi kullanmadan önce bankaların kredi faiz oranlarına göz atmalısınız. Buna ek olarak, bankaların en çok ne kadarlık vadeye izin verdiğini de dikkate almalısınız. Bazı bankalar 120 ay vade ile kredi verirken bazılarının ise vadeyi 72 ay ile sınırlandırdığını ifade etmek gerekir.
  • Ev satın almak istiyorsanız iyi bir piyasa araştırması yapmanız şart! Ev fiyatları; dönem dönem farklılık gösterir. Ev sahibi; ekonomik açıdan zorda olduğu takdirde evini olması gerekenden daha ucuza satabilir. Bu noktada, hem internetteki ilanlardan hem de emlak ofislerinden bilgi alabilirsiniz.
  • İlk kez ev alacaksanız devletin bu konuda size destek olacağını da ifade etmeliyiz. Hatta, 2020 yılı için bu desteğin 30 bin TL’ye kadar yükseldiğini söylemeliyiz. Buna ek olarak, birazdan da bahsedeceğimiz üzere devletin Birevim gibi tasarrufa dayalı faizsiz finansman ile ev sahibi olmayı sağlayan organizasyonlara da destek vermesi söz konusudur.
  • Ev satın almadan önce evin durumunu incelemelisiniz. Her şeyden önce, evin tapudaki durumunu sorgulamalısınız. Bunun yanı sıra, daire satın almak istediğiniz apartmandaki diğer ev sahipleri ile de konuşmalısınız. Dairenin birtakım sıkıntıları olabilir. Örneğin, dairenin depreme dayanıklılık raporu olmayabilir. Bu tür bilgileri öğrenmeden kesinlikle ev satın almamalısınız.
  • Ev alabilmek için iyi bir bütçe planlaması şart! Aylık taksit ödemelerinin bütçenizi sarsmayacağına dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra, taşınma masrafları, emlakçı ücreti, tapu harcı gibi gider kalemlerini de bir bir hesaplamanız gerekiyor.
  • Son olarak, satın almayı düşündüğünüz evin ihtiyaçlarınıza en azından beş yıl için uyduğuna dikkat etmelisiniz. Örneğin, çocuk sahibi olmak istiyorsanız 2+1 ev sizin için uygun olmayabilir.
  • KREDİ HESAPLAMA TABLOSU

    Tasarruf Finansman Şirketleri ve Bankaların konut ve taşıt kredisi hesaplama tablosu aşağıdaki gibidir. Kredi çekmek istediğiniz kredi tutarını ve taksit sayısını girerek, 2 kurum arasındaki farkı görebilirsiniz.

Birevim ile Nasıl Ev Alınır?

Ev almak isteyenlerin yukarıdaki adımları takip etmesi şart! Peki, finansman konusunda size destek sağlayacak Birevim’e katılmaya ne dersiniz? Birevim sayesinde peşinatsız, vade farksız, ara ödemesiz, ek ödemesiz, kira yardımı olmadan ev sahibi olabilirsiniz. Bunun yanı sıra, satın almak istediğiniz ev için aylık taksit tutarlarına siz karar verirsiniz. Bu sayede, evinizi ne zaman teslim alacağınızı da kendi kendinize belirlemiş olursunuz.

Birevim; 18 yaşını dolduran herkesin katılabileceği bir sistemdir. Dar, orta veya yüksek gelirli olmanız Birevim’e katılmanız için herhangi bir engel oluşturmuyor.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 − 1 =