28 October, 2020

Bankalarla Uğraşmadan Senetle Ev Sahibi Olmak

Bankaların müşterilerine sağladığı konut kredilerinin faizlerinin artmasıyla vatandaşlar senetle ev arayışına yöneldi. Neredeyse bir ev fiyatı kadar konulan faizler insanları zor durumda bırakmaktadır. Bu yazımızda da senetle ev almak istiyorum diyen vatandaşlar bu konu hakkında bilgi sahibi olabilir, hangi seçenek daha uygunsa onu değerlendirebilirler. Ev almak isteyen bir vatandaşın dikkatli olması gerekmektedir. Birçok hususu göz önünde bulundurarak amacına ve bütçesine en uygun konutu ve ödeme planını tercih etmektedir. Söz konusu evi senetle almak istediğiniz de ise çok daha dikkatli olmalısınız ve gerekirse bu işlerden anlayan tanıdıklarınıza, avukatlara danışmalısınız. Düzenlenen senetlerin kanuna aykırı olmaması gerekmektedir. Tamamen yasal çerçevelerde hazırlanan senetler hem alıcıya hem satıcıya ileride problem çıkarmamak adına çok önemlidir.

birevim-reklam

Günümüzde genellikle konut kredileriyle ev alım satımı yapılmaktadır. Gerek peşinatlı gerek peşinatsız ev almak istiyorum diyen vatandaşlara özel hazırlanan banka kredileri müşterilere büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Fakat bazı vatandaşlar “Ben banka kredileriyle uğraşmak istemiyorum, senetle ev almak istiyorum!” diyebilirler. Bu durumda izlemeniz gereken bazı adımlar şunlardır.

İnternet İlanları
Gelişen teknoloji ile birlikte hemen hemen her istediğimiz işlemi bir tık ile internetten gerçekleştirebiliyoruz. Söz konusu ev almak olunca da yine en derin araştırmayı internet üzerinden yapabilirsiniz. Çeşitli yerlerde ve çeşitli şekillerde verilen senetle ev satım ilanlarını inceleyebilir, satıcıyla direkt olarak iletişime geçtikten sonra size uygun olan eve senetle sahip olabilirsiniz. İnternet üzerinde birçok site ev ilanları vermektedir. Bu internet sitelerinde bulunan senetle satılan evler hakkında bilgi alabilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, hem alıcının hem satıcının mağdur olmaması için senetlerin hukuk çerçevesinde hazırlanması gerekmektedir.

Konut Projeleri
Çoğu inşaat firması müşterilerini mağdur etmemek adına her türlü kolaylığı sağlamaya hazır vaziyette hizmet vermektedir. Gerek ödemelerde sağlanan kolaylıklar gerekse vade seçenekleriyle cezbeden inşaat firmalarının bazıları senetle konut projelerini hayata geçirmektedir. Yine yapacağınız ufak bir araştırma sonucunda inşaat firmaları hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilir, dilediğiniz inşaat firmasının sunduğu seçeneklerden bütçenize ve isteklerinize en uygun olan konut projelerini değerlendirebilirsiniz.

birevim-sabit-reklam
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir