1 October, 2020

Bankadan Ev Kredisi Çekerek Ev Sahibi Olmanın Dışında Alternatif Var Mı?

Banka kredisi ile ev alan bir kişi, öncelikle, ödeyeceği faizleri hesaplar. Aylık çok düşük bir orandan bahsedilmesine karşın 120 ay ile çarpınca, ortaya neredeyse bir daire parası çıkmaktadır. Bu şartlarla, kredisiz ev almak istiyorum diyen bir vatandaş için ev sahibi olmak çok kolaydır. Banka kredisi ile ev almak, pek mantıklı değil. Mantıklı olan, faizsiz, kredisiz ev almaktır. Sadece evin fiyatını ödeyerek ev sahibi olmak, çıkar yoldur. Faizsiz ev alabilecek miyiz diyen bir vatandaş, artık faizsiz ev sahibi olabilecek.

birevim-reklam

İpotekli Ev Almak

Günümüzde ipotekli ev almak demek, borcunu ödeyemediğin zaman evi kaybetmek anlamına gelmektedir. Bu nedenle ipotekli ev almak veya satmak, her zaman için büyük risktir. Ancak, faizsiz ev imkânı sunan bazı firmalar, sizin için ipotekli ev korkusunu ortadan kaldırıyor. Bankalar gibi, müşterisinin taksitleri ödeyemeyecek duruma gelmesini beklemiyorlar. Biliyorsunuz taksitler ödenemediği zaman, banka eve el koyabiliyor. Bu uygulamalarından dolayı, bankalardan kredi çekme durumu azalmıştır. Bu şartlarda banka kredisi ile ev almak çok cazip değil.

Faizsiz Ev Alma Sistemleri

Faizsiz yani sadece evin fiyatının ödendiği sistemlerde, kar payı veya hizmet bedeli alınmaktadır. Bu nedenle, faizsiz ev sahibi olmak isteyen bir kişi, bu işi meslek edinmiş kurumlarla irtibata geçmelidir. Onların sisteminde, yaptırımlar, borçların ödenmesine yöneliktir. Bu nedenle, taksit ödeme işlemi fazla aksatılmamaktır. Kişilerin maddi gücü veya ödeme gücü, ev alınırken dikkat edilmesi gereken kurallardandır. Taksit imkânları, bu taksitlerin gecikmelerinde uygun yöntemlerin kullanılması gibi önemli noktalar dikkatten kaçmamalıdır.

Dikkat edilmesi gereken nokta, her zaman için ayağının yorgana göre uzatılmasıdır. Deveni sağlam kazığa bağla sonra Allah’a tevekkül et demiş atalarımız. Bundan dolayı, faizsiz ve kredisiz ev sahibi olmak en mantıklı çıkar yol. Alışveriş yaparken en önemli nokta yapılan sözleşmedir. Sözleşmeye değil de, aldığı mala adapte olanlar zarar etmiştir. Ev alma işi de böyle bir şeydir. Kredi çekme olayının düşünülmeden yapılması, yıllarca bitmeyen borç anlamına gelebilir. Ancak faizsiz ev sistemlerinde durum sizin lehinizedir. Borçların ödenmesine yönelik sistem, faizli sisteme göre çok daha iyidir.

birevim-sabit-reklam
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir