Banka Kredisi İle Ev Almak

birevim senetle ev

Banka kredisi ile ev ve araba alanlar, mağdur olanlar ve yıllarca borç yükü altına girenler, günümüzde pek de az değil. Bu nedenle, kredisiz ev almak istiyorum, diyen pek çok insan vardır. Kredi çekerek ev almak isteyen kişiler, banka ile anlaşma yapmaktadır. Banka sizin adınıza o evi satın alıyor ve siz bankaya borçlanıyorsunuz.

Banka size verdiği 200 lirayı, taksitle ödeme koşulu ile size 350 liraya satıyor. Evinizi de borç karşılığı ipotek ediyor. Bu nedenle, bu işlem faiz oluyor. Ödemeyi geciktirdiğiniz zaman, ödemelerden de faiz alıyor. Bunları da ödeyemediniz, o zaman banka evinizi ve ödediğiniz bütün parayı alıyor. Faizli kredi çekmenin şartları bunlar.

Kredi Çekerek Ev Sahibi Olmanın Artıları

Kredi çekerek ev sahibi olmak, çok sağlıklı bir uygulama değil. Bunun nedeni banka kredisi ile ev almak isteyenlerin karşılaşacağı yaptırımlardır. Günümüz koşullarında en iyi yöntemlerden biri de faizsiz ev sahibi yapma sistemleridir. Bu sistemlerle faizsiz ev almak hayal değil. Bu şirketler topraktan ev almak veya yurtdışından ev almak gibi konularda da yardımcı olmaktadırlar.

Aşağıda belirtilen şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.

1- Düzenli bir şekilde bir geliriniz olması şarttır. Belgelemeniz de şarttır. Hatta bazı bankalar kefil de istemektedir.
2-Kredi notu çok önemlidir. Notunuzun kesinlikle yüksek olması şartı aranmaktadır.
3-Sigortalılık süresi için çalıştığınız şirkette altı aydan fazla çalışmış olmanız gerekmektedir.
4-Ödeme geçmişinizin düzenli olması gerekmektedir. Özellikle kredi taksitleri ve kredi kartı borçlarınızı düzenli ve zamanında ödemeniz gerekmektedir.
5- İdari takipte olmamak, geçmişte herhangi bir yasal takip altında bulunmamanız gerekmektedir.

Eğer siz de banka kredisiyle ev almak istiyorsanız eğer kesinlikle konut kredisi avantajlarından yararlanmalısınız. Alacağınız bu kredi sayesinde istediğiniz evi biraz peşinat vererek sahip olabilirsiniz. İlk olarak en uygun krediyi bularak başvuruda bulunmalısınız. Ekspertiz değeri çıkartmak çok önemlidir. Bu sayede evin değeri ortaya çıkar ve ne kadar peşinat verip ne kadar kredi çekmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. İstediğiniz bankadan kredi kullanabilirsiniz yalnız kurallar gereği evin değerinin % 75 i kadar kredi alabilirsiniz.

Evin Parasını Ödeyerek Ev Sahibi Olmak

Sadece evin parasını taksitle ödeyerek ev sahibi olmak, faiz artışlarından ve buna benzer artışlardan etkilenmeden ev sahibi olmak anlamına gelmektedir. Bazı kurumlar hizmet bedeli, bazı kurumlar ise önden ödemeli sistemlerle faizsiz ev sistemi kurmuşlardır. Bu konuda güvenilirlik çok önemlidir. Ev sahibi olmak için en kestirme yol olan faizsiz sistem, günümüz emlak ve inşaat sektöründe aranan sistem haline gelmiştir. Faiz ödemeden ev sahibi olmak isteyen bir kişi, bu konuda çabalamadığı zaman, bir arpa boyu yol gidememektedir.

Ancak ev sahibi olmak için çabalayan kişiler, karşılığını görmektedir. Belki faizli krediler şip şak alınıyor ve hızlı bir şekilde ev sahibi yapıyor ancak ödemeleri ve şartları ağır. Faizsiz sistemle ev almak, daha güvenilir ve daha tercih edilecek şartlara sahiptir. Günümüzde, ev sahibi olmak oldukça zorlaşmıştır. Banka kredisi dışında bize uygun şartlarla ev almak artık mümkündür. Bu konuda uzmanlaşmış kurumların tavsiyesine göre hareket edersek, faizsiz ev sahibi olabiliriz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 + eight =