17 April, 2021

Banka Kredisi İle Ev Almak

Günümüzde ev almak herkesin hayalini kurduğu bir istektir. Ama şartların zorluğu nedeniyle nakit olarak ev almak mümkün olmayan bir hale geldi. Bankaların cazip teklifleri sayesinde artık banka kredisiyle ev almak daha popüler oldu. Elbette ki banka kredisiyle ev almak için bazı şartlarında yerine getirilmesi gerekmektedir. Aşağıda belirtilen şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.

birevim-reklam

1- Düzenli bir şekilde bir geliriniz olması şarttır. Belgelemeniz de şarttır. Hatta bazı bankalar kefil de istemektedir.
2-Kredi notu çok önemlidir. Notunuzun kesinlikle yüksek olması şartı aranmaktadır.
3-Sigortalılık süresi için çalıştığınız şirkette altı aydan fazla çalışmış olmanız gerekmektedir.
4-Ödeme geçmişinizin düzenli olması gerekmektedir. Özellikle kredi taksitleri ve kredi kartı borçlarınızı düzenli ve zamanında ödemeniz gerekmektedir.
5- İdari takipte olmamak, geçmişte herhangi bir yasal takip altında bulunmamanız gerekmektedir.

Eğer siz de banka kredisiyle ev almak istiyorsanız eğer kesinlikle konut kredisi avantajlarından yararlanmalısınız. Alacağınız bu kredi sayesinde istediğiniz evi biraz peşinat vererek sahip olabilirsiniz. İlk olarak en uygun krediyi bularak başvuruda bulunmalısınız. Ekspertiz değeri çıkartmak çok önemlidir. Bu sayede evin değeri ortaya çıkar ve ne kadar peşinat verip ne kadar kredi çekmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. İstediğiniz bankadan kredi kullanabilirsiniz yalnız kurallar gereği evin değerinin % 75 i kadar kredi alabilirsiniz.

Peşinat kısmını yani % 25 lik kısmı sizin karşılamanız gerekmektedir. Banka kredisi ile evin borcu bitene kadar eviniz banka tarafından ipoteklidir. Taksit sayısını istediğiniz yıl kadar seçebilirsiniz. Ödemeleri yapmadığınız zaman banka tanıdığı süreden sonra evinize el koyma hakkına sahiptir. Banka ev kredisiyle ev almak istediğinizde banka sizden bir takım belgeler isteyecektir. İkametgâh, nüfus cüzdanı, almak istediğiniz evin tapusu, evli olanlar için eşinin imzası da gerekli olmaktadır.

Gereken belgelerinizi itina ile hazırladıktan sonra hangi bankadan ev kredisi kullanacaksanız oraya belgeleri teslim etmeniz gerekmektedir. Krediniz onaylandığı takdirde kredinizi kullanabilirsiniz. Kredi ile ev almak istediğinizde uygulamanız gereken işlemler bu şekilde olmaktadır. En önemli ayrıntı kredilerinize düzenli bir şekilde ödeme yapmanızdır. Faiz oranlarını araştırarak size en uygun bankayı tercih etmelisiniz. Kredileri onaylamak bankaların genel inisiyatifine bağlı olsa da gereken şartları mutlaka belgelemeniz gerekmektedir.

birevim-sabit-reklam
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code