18 January, 2021

Banka Kredisi Almadan Da Ev Sahibi Olabilirsiniz!

Bir ev sahibi olup, kendi zevkine uygun bir evde yaşamak ister çoğu kişi. Ancak gönlüne göre bir ev bulsa dahi hayat şartlarının getirdiği olumsuzluklar sebebiyle ev almak hiç de kolay olmayabilir. Yine de masraflardan ve ihtiyaçlardan kısarak, kira ödemek yerine kendi evinin taksitlerini ödemek daha cazip gelecektir.

birevim-reklam

Herhangi bir birikimi olmadığı halde ev almak isteyenler ilk olarak bankaların sunduğu hizmetlere bakacaktır. Bankalar konut kredisi verirken faiz oranlarını oldukça yüksek tutmaktadır. Özellikle bazı dönemlerde banka faiz oranları bir anda fırlayabilir. Ya da bankalar bazı sebeplerden dolayı kredi vermeye sizi uygun bulmayabilir. Bu gibi durumlarda ev sahibi olmanızı sağlayacak bir diğer fırsat, senetle ev almak olacaktır.

Senet ile Nasıl Ev Alınır?

Bir konut almak istiyor ve bunun için senet yolunu tercih ediyorsanız, öncelikle lehinize yönelik sözleşmeler hazırlayan firmalar ile görüşmeniz gerekmekte. Senetle ev alma fikri kulağa hoş gelen, bankaya uğraşma derdini ortadan kaldıran bir çözümdür. Özellikle son yıllarda banka faizsiz senetle ev sahibi yapan birçok proje tasarlanmıştır. Projeyi sunan firmanın şartlarına göre kimi durumlarda 36 aya kadar vade farksız taksitlerle, peşinatsız ev almak mümkünken; bir miktar peşinat ödeyerek 0 faiz ile de ev sahibi olmak mümkün. Bu fırsatlardan yararlanabilmek için özel firmaların projelerini takip ederek, bire bir görüşme yapmanız gerekmektedir.

Güvenilir Bir Yöntem mi?

Senetle ev almak istiyorum diyenlerin merak ettiği ve endişe duyduğu konu, bu yöntemin güvenli olup olmadığıdır. Güven kesinlikle sizi ev sahibi yapmak isteyen şirketin prestiji ile ilgilidir. Taksit ödemelerini de düzenleyen senetler hazırlanırken nama özel hazırlanmalıdır. Aynı zamanda senetler borcun tamamı için değil, her taksit için ayrı düzenlemelidir ve hepsi müşteri adına olmalıdır.

Eğer maket üzerinden satış yapmayı vaat eden bir firma ise, bu konuda temkinli davranmanızda fayda var. Çünkü piyasada usulsüz iş yapanların sayısı oldukça yüksektir. Bu yüzden şirket ile aranızda teminat niteliğinde bir sözleşme hazırlamanız doğru olacaktır. Her ne kadar içerisinde risk barındırsa da güvenilir bir firma ile anlaştığınız taktirde, bir sorun yaşamadan siz de ev sahibi olabilirsiniz.

birevim-sabit-reklam
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code