Balıkesir Kredisiz ve Taksitle Ev Alma Fırsatı

birevim senetle ev

Ev almak herkesin hayali olsa da plansız, programsız bir şekilde bu hayalinizi gerçeğe dönüştürmeniz mümkün değil! Ev alma kararını verdiğiniz ilk andan itibaren doğru adımları attığınız takdirde bu hayalinizi en uygun şartlarla ve en kısa sürede gerçeğe dönüştürme şansına erişirsiniz. Günün birinde Balıkesir kredisiz ve taksitle ev aldığınız zaman ne kadar doğru bir karar verdiğinizi anlarsınız. Peki, ev alma sürecinde nelere dikkat etmeniz gerekir?

Ev Almak İsteyenler Nelere Dikkat Etmeli?

  • Ev satın almak için harekete geçmeden önce nasıl bir eve sahip olmak istediğinizi belirlemelisiniz. Gayrimenkul yatırımcısı olarak ev alma sürecinde heyecana kapılmamalısınız. Nasıl bir ev alacağınız ihtiyaçlarınız noktasında çok önemli! 2+1 mi yoksa çok daha geniş bir ev mi istediğinize karar vermelisiniz.
  • Bir sonraki adımda evi nasıl alacağınıza karar vermeniz şart! Belirli bir birikiminiz varsa peşinat ödemekte hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Peşinat dışında kalan kısım için konut kredisi alabilirsiniz. Ancak, konut kredisi almak istemeniz alabilmeniz adına yeterli olmuyor.
  • Konut kredisi almak istiyorsanız her şeyden önce evin konut kredisi için uygun olması şart! Krediye uygun olmayan bir ev için çaba harcadığınız takdirde hem zaman hem de enerji kaybedebilirsiniz. Bu konuyu bir örnekle açıklayabiliriz. Konut kredisi almak için ilk olarak evin ekspertiz değerini öğrenmeniz gerekiyor. Ancak, ekspertiz işlemleri için de bankaya para ödemeniz şart! Ekspertiz sonrasında evin konut kredisine uygun olmadığını öğrendiğiniz takdirde ekspertiz ücretini geri alamazsınız.
  • Konut kredisi alabilmek için farklı şartlar da bulunuyor. Satın almak istediğiniz evin en az yüzde 80’lik kısmının tamamlanmış olması şart! Bunun yanı sıra, evde projeye aykırı sayılabilecek herhangi bir değişiklik yapılmamış olmasına önem veriliyor. Buna ek olarak, evin tapuda mesken olarak kayıtlı olması şart! Hisseli bir tapusu olan evi satın alabilmeniz adına tüm hissedarların paylarının satışını gerçekleştirmiş olmasına dikkat ediliyor.
  • Konut kredisi ile ev almak isteyenler için bir diğer önemli husus ise kredi faiz oranı! Bu noktada, hem kamu bankalarının hem de diğer bankaların kredi faiz oranlarına bakmanız şart! Bir başka deyişle, en düşük kredi faiz oranına sahip olan bankayı bulmalısınız. Bunun yanı sıra, maaş müşterisi olduğunuz bankadan kredi alırsanız size birçok avantaj sunulur.
    KREDİ HESAPLAMA TABLOSU

    Tasarruf Finansman Şirketleri ve Bankaların konut ve taşıt kredisi hesaplama tablosu aşağıdaki gibidir. Kredi çekmek istediğiniz kredi tutarını ve taksit sayısını girerek, 2 kurum arasındaki farkı görebilirsiniz.

Birevim mi Yoksa Konut Kredisi mi?

Konut kredisi hakkında vermiş olduğumuz bilgilere baktığınızda bu seçeneğin zannedildiği kadar avantajlı olmadığını siz de göreceksiniz! Bu noktada, insanların bireysel tasarruf yerine birlikte tasarruf yöntemiyle ev sahibi olmasını sağlayan Birevim’e katılmalısınız. Birevim’de peşinat, faiz, vade farkı, ek ödeme, ara ödeme gibi detayların hiçbirisi yok! Aylık ödeyeceğiniz taksit tutarını ve evinizin teslim tarihini tamamen siz belirliyorsunuz. Ayrıca, noter huzurunda yapılan çekilişler ile evinize teslim tarihinden daha önce kavuşmanız da mümkün!

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 − 6 =