Aydın Kredisiz ve Taksitle Ev Alma Fırsatı

birevim senetle ev

Ev almak isteyen ancak birikmiş parası olmayanlar için tek çare finansal destek almak! Bu noktada, herkesin aklına ilk olarak konut kredisi geliyor. Hem devlet bankalarından hem de özel bankalardan konut kredisi alabilirsiniz. Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank gibi bankaların en düşük kredi faiz oranlarına sahip olduğunu ifade etmeliyiz. Hatta, bu üç banka, 2018 yılının Ağustos ayında konut kredisi faiz oranlarını yüzde birin altına düşürmüştü. O dönem ekonomiyi canlandırmak adına yapılan bu hamle maalesef günümüzde geçerliliğini korumuyor. Güncel tarih itibariye en düşük konut kredisi faiz oranının yüzde 1,32 olduğunu ifade etmeliyiz.

Ev almak isteyenler için bir diğer seçenek ise senetle ev alma! Ancak, senetle ev almanın hem avantajlı hem de dezavantajlı yönleri bulunuyor.

Senetle Ev Almak Mümkün Mü?

Ev alma konusunun son derece hassas olduğunu dile getirmeliyiz. Ev almak isterken bir taraftan da aile bütçenizi düşünmelisiniz. Bu noktada, hem inşaat şirketlerinin hem de gayrimenkul geliştiricilerinin senetle ev alma alternatifi sunduğundan bahsetmeliyiz. Bir başka deyişle, tüketicilerin uzun vadeli senetler ile daire satın almasına imkan veriliyor. Fakat, senetle ev almanın zannedildiği kadar avantajlı olmadığını ifade etmeliyiz.

  • Senetle ev almak istediğiniz takdirde her şeyden önce sürecin Tüketici Kanunu’na uygun olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Çünkü, tüketiciden alınan senetlerin her birisinin ayrı ve nama yazılı olması gerekiyor. Ayrıca, nama yazılı olan senedin başka birisine devredilmesine izin verilmez. Tüm senet ödemeleriniz bitene kadar konut aldığınız şirket dışında başka kimseyle senet konusunda muhattap olmamanız gerekli!
  • Senetle ev almak Ancak, bu süreçte karşılıklı güven çok önemli! Bir başka deyişle, inşaat firmasının güvenilirliği ve referans projelerini incelemelisiniz. Bu sayede, ev aldığınız projenin gerçekten de doğru bir seçim olup olmadığını görme şansınız olur. Ayrıca, proje ve inşaatın yapı ruhsatının olması da şart!
  • Senetle ev satın almak istediğiniz takdirde bilhassa inşaat firmalarının uzun vadeli ödeme seçeneklerini kullanmalısınız.
  • Son olarak, kat irtifakı konusuna çok dikkat etmelisiniz.

Birevim Neden Avantajlı?

Senetle ev almanın özelliklerinden yukarıda bahsettik! Tahmin edebileceğiniz üzere zorlu bir süreç! Bilhassa yanlış kişilerin eline düştüğünüz takdirde zarar gören siz olursunuz. Bu noktada, Aydın kredisiz ve taksitle ev alma fırsatı sunan Birevim’i tercih etmeye ne dersiniz? Birevim’de senetle ev alma sürecinde karşınıza çıkması muhtemel zorlukların hiçbirisine rastlamazsınız.

Birevim nedir diye merak edenlere insanların bireysel tasarruf yerine birlikte tasarruf ile ev sahibi olmasını sağlayan bir organizasyon olduğundan bahsetmeliyiz. Peşinat ödeme zorunluluğunun olmaması; Birevim’i farklı kılan detaylar arasında bulunuyor. Buna ek olarak, Birevim’de faiz oranına da rastlanmaz. Ayrıca, vade farkı veya kira yardımı gibi unsurların hiçbirisinin olmadığını da ifade etmeliyiz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × 2 =