Artvin Kredisiz ve Taksitle Ev Alma Fırsatı

birevim senetle ev

İnsanlar neden ev almak isterler? Bu soruya cevap vermek oldukça basit! Bir ailenin kiracılıktan kurtulup kendisine ait olan bir eve taşınması son derece önemli bir husustur. Bu sayede, insanlar kendilerini güvende hissederler. Buna ek olarak, evin en önemli yatırım araçlarından birisi olduğunu söylemeliyiz. Gayrimenkul yatırımı; Türkiye’nin en çok tercih edilen yatırım türüdür. Gayrimenkul sektörünün Türkiye’de hiçbir zaman sonlanmayacağını söylemek gerekir. Bir başka deyişle, günün birinde maddi açıdan zor günler geçirdiğinizde evinizi satabilirsiniz. Buna ek olarak, daha iyi bir ev almak adına yine hali hazırdaki evinizi elden çıkarabilirsiniz.

KREDİ HESAPLAMA TABLOSU

Tasarruf Finansman Şirketleri ve Bankaların konut ve taşıt kredisi hesaplama tablosu aşağıdaki gibidir. Kredi çekmek istediğiniz kredi tutarını ve taksit sayısını girerek, 2 kurum arasındaki farkı görebilirsiniz.

Ev Almak İçin Hangi Finansal Destekten Faydalanmak Gerekir?

Ev almak herkesin hayali olsa da bu hayali gerçeğe dönüştürmek kolay değil! Özellikle son birkaç yıldır konut fiyatlarının ciddi oranlarda arttığını ifade etmeliyiz. Euro ve Amerikan dolarının Türk lirası karşısındaki değerinin hızla artmasından inşaat sektörü de etkilendi. Buna ek olarak, insanların alım gücü bilhassa koronavirüs dolayısıyla azaldı.

Ev almak isteyenlerin finansal desteğe ihtiyaç duyduğu aşikar! Bu noktada, insanların aklına ilk olarak konut kredisi geliyor. Fakat, konut kredisi almak istiyorsanız her şeyden önce kredi notunuzun yüksek olması şart! Yüksek bir kredi notuna sahip değilseniz yapacağınız konut kredisi başvurularına olumlu cevap alma ihtimaliniz yok gibi! Buna ek olarak, geçmiş dönemlerde bankalar ile sorun yaşadıysanız yine konut kredisi almanızın zor olduğunu söylemeliyiz. Çünkü, bankalar, sorunlu müşterilere hiçbir şekilde kredi vermez.

Konut kredisi almak zannettiğiniz kadar avantajlı değil! Her şeyden önce, kredi faiz oranı yüzünden almış olduğunuz kredinin neredeyse iki katını geri ödemek zorunda kalırsınız. Buna ek olarak, dosya masrafı başta olmak üzere birçok masraf yüzünden de ödeyeceğiniz tutar devamlı olarak artar. Ayrıca, konut kredisi almayı tercih ettiğiniz takdirde peşinat ödemek zorundasınız. Evin ekspertiz değerinin yüzde 20’lik veya 25’lik kısmını peşin olarak ödedikten sonra geri kalan kısmı için size konut kredisi veriliyor. Dar ve orta gelirli bir vatandaş olarak peşinat ödeyecek durumunuz yoksa konut kredisi sizin için hayalden öteye gitmez!

Konut Kredisi Almak İstemeyenlere Birevim Alternatifi!

Konut kredisi alamıyorsanız veya almak istemiyorsanız size 2016 yılından bu yana resmi olarak hizmet veren Birevim’den bahsetmeliyiz. Birevim; bireysel tasarrufların ortak bir havuzda toplanarak birlikte tasarruf yöntemiyle insanların ev ve araba sahibi olduğu bir organizasyonu tanımlar. Birevim’de konut kredisinden farklı olarak ev satın alırken peşinat ödemek zorunda değilsiniz. Buna ek olarak, taksitlerinizi iki katına çıkaran kredi faiz oranına yer verilmiyor. Vade farkı, kira yardımı, dosya masrafı gibi hususların hiçbirisine rastlanmaz.

Aylık taksitlerinizi kendinizin belirlediği Birevim sistemine hayran kalacaksınız. Birevim; 2020’li yılların en popüler finansman destek seçeneği olarak öne çıkacak!

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × five =