Antalya Kredisiz ve Taksitle Ev Alma Fırsatı

birevim senetle ev

Birlikte tasarruf finansı ile insanların en kısa sürede ev sahibi olmasını sağlayan Birevim; merkezine insanı koyduğu bir hizmet anlayışına sahiptir. Bu sayede, konut, taşıt ve işyeri ihtiyaçlarınız için gerekli finansman yardımını alabilirsiniz.

Gayrimenkul yatırımı; hem kendisinin hem de ailesinin geleceğini kurtarmak isteyenler için en iyi seçenektir. Kendimize ait bir evimizin olması bizi çok iyi hissettirir. Ev sahibi olmak; hem günü hem de geleceği kurtarmak adına yapılabilecek en iyi iştir. Ancak, ev sahibi olmayı düşünen ailelerin önünde birtakım engeller bulunur. Bu engellerin başında ise tahmin edebileceğiniz üzere maddiyat gelir. Yüksek konut fiyatları yüzünden ailelerin ev alma fikirlerini ertelemek zorunda kaldıklarını söyleyebiliriz. Bu durumun farkına varan Birevim; insanların ev sahibi olması adına en uygun fırsatları sunmaktadır.

KREDİ HESAPLAMA TABLOSU

Tasarruf Finansman Şirketleri ve Bankaların konut ve taşıt kredisi hesaplama tablosu aşağıdaki gibidir. Kredi çekmek istediğiniz kredi tutarını ve taksit sayısını girerek, 2 kurum arasındaki farkı görebilirsiniz.

Birevim Modeli Neler Vaat Eder?

Birevim denildiği zaman aklınıza Toki gelmemeli! Çünkü, bireysel tasarrufa dayalı bir sistem olmadığını ifade etmeliyiz. Birlikte tasarrufa dayalı faizsiz finans sektörünü çağrıştıran Birevim; hak ettiği değeri görmeye daha yeni başlamıştır. Faizsiz finansman; Türkiye gibi ülkelerde değer gören bir seçenektir. Bunun yanı sıra, İngiltere gibi finansın başkenti sayılacak ülkelerde de faizsiz finansman seçeneğine dayalı yöntemlerden faydalanılır. İnsanların faiz olmadan ev, araba veya diğer ihtiyaçlarını satın almasını sağlayan Birevim de faizsiz finansman anlayışı doğrultusunda faaliyetlerine devam eder.

Faizsiz modelin çok sayıda avantajı bulunur. Herkesin bildiği üzere konut kredisi ile ev satın almak istediğinizde bankalara başvurursunuz. Ancak, bankalar, size konut kredisini verirken belirli bir faiz oranı ile çarpılmış halini geri ödemenizi isterler. Bu konuyu bir örnekle açıklayabiliriz. 500 bin TL değere sahip bir evi satın almak istediğinizde evin değerinin en az yüzde 20’lik kısmını peşinat olarak ödemek zorundasınız. Geriye kalan 400 bin TL için ise banka size kredi verecektir. Ancak, yüzde 1,32 gibi en düşük faiz oranıyla kredi alsanız dahi bu 400 bin TL’yi ek masraflarla beraber 800 bin TL olarak geri ödeyeceğinizi söyleyebiliriz. Ancak, Birevim’de faiz oranı uygulanmaz. İnsanlar, hizmet bedeli dışında herhangi bir bedel ödemeden almış oldukları finansman tutarını geri öderler. Birevim’in size sunmuş olduğu en önemli ayrıcalık budur.

Birevim’de Peşinat Var Mı?

Ev almak isteyenlerin canını sıkan hususlardan birisi de hiç şüphesiz peşinat konusu! Yukarıdaki örnekte de söylediğimiz üzere 500 bin TL’lik bir evi satın almak istediğinizde bankanın isteğine bağlı olarak 100 bin TL veya 125 bin TL’lik kısmını peşin olarak ödemek zorundasınız. Bu rakamlar özellikle dar ve orta gelirli vatandaşlar ciddi rakamlar! Asgari ücretle çalışan birisinin yalnızca evin peşinatı için hiç harcama yapmadan yıllarca çalışması lazım! Ancak, Birevim’de hiçbir şekilde peşinat ödeme zorunluluğu bulunmaz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × 1 =