Ankara Konut Değerlerinde İlçeleriyle Büyük Değerler Kazanıyor

birevim senetle ev

Konutların genel değerleri düşünüldüğünde Türkiye piyasası sürekli olarak canlanan ve bazı aralıklarla durağan hale gelen etkenleri barındırabiliyor. Tüm bunlarla beraber ön plana çıkan hususlarda Ankara’nın bazı ilçelerinin değer kazanması ve bunların konut satışlarında büyük öneme sahip olması da yatmaktadır. Özelikle taksitle ev almak isteyenleri ilgilendiren bir husus olmasının yanı sıra, yatırımcılara da hitap eden bir nokta olmaktadır.

• Ankara’nın değer kazanan ilçeleri arasında, Gölbaşı yer alır. Bu bölge üzerinde sadece bir sene içerisinde yüzde 15’lik bir artış söz konusu olduğu saptanmıştır. Böylece metrekare fiyatlarında 2.357TL’ye ulaşarak, dikkat çeken bir bölge olarak değer kazandığı görülebilmektedir.

• Diğer önemli ilçeler arasında Altındağ yer alır. Bu ilçenin bir yıl içerisinde yükseldiği değer %11 olarak ön plana çıkıyor. Altındağ’ın son metre kare fiyatlarına bakıldığında 1.462TL’ye ulaşarak, ikinci sırada yerini almıştır.

• Polatlı ilçesi de 1 yıl içerisinde %11’lik bir değer artışı söz konusu olarak ön plana çıkıyor. Ortalama olarak ele alındığında metre kare fiyatı 1.106TL’dir. Önemli derecede artış söz konusu olmasıyla beraber, yatırımcılar içinde iyi bölgeler arasında yer alıyor.

• Mamak ise diğerlerine göre dördüncü sırada yer alan ilçe konumundadır. Yine 1 sene içerisinde %10’luk artış görülmektedir. Ortalama metrekare fiyatı ise 1.317TL olarak ve daha da yükselerek değerini en iyi şekilde yansıtmaktadır.

• Sincan ise %8’lik değer artışına sahip olan ilçe arasında yerini almaktadır. Ortalama üzerinden baktığımızda metrekare fiyatının 1.200 TL olduğunu görmekteyiz.
Tüm bu ilçeler baz alındığında senetle ev almak istiyorum diye düşünenler ya da diğer yolları kullanmak isteyenler için Ankara’da iyi bir bölge analizi olmaktadır. Çünkü belirli bölgelerin değerlerinin artması ve yükselmesi, alınan konutların ya da arsaların daha iyi kar marjının olacağının göstergesi olmaktadır. Ayrıca satın alınan konutun kiraya verilerek geri dönüş bedeliyle fiyatını çıkarması içinde yine olumlu bir verimi olmaktadır.
Elbette Ankara üzerinde çok fazla konut projeleri ve bu alanda yapılan yatırımlar bulunmaktadır. Buna paralel olarakta pek çok bölge değer kazanarak, gayrimenkul alım ve satımlardaki fiyat politikalarını belirlemektedir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × 1 =