Aksaray Kredisiz ve Taksitle Ev Alma Fırsatı

birevim senetle ev

2021 yılında olduğumuz şu günlerde ev sahibi olmak isteyenlerin önünde ciddi bir engel var. Ev için gerekli finansman tutarını denkleştirmediğiniz takdirde maalesef ev hayalinize elveda demek zorunda kalıyorsunuz. Bu noktada, evinize kısa sürede kavuşmak adına finansal bir yardım almanız şart! Finansman yardımı denildiği zaman herkesin aklına ilk olarak konut kredisi geliyor. Gerçekten de konut kredisi sayesinde ev almanız mümkün!

Konut kredisi avantajları kadar dezavantajları ile de bilinen bir tercih! Her şeyden önce, düşük bir kredi notuna sahipseniz konut kredisi başvurunuz saniyesinde reddedilir. Kredi notunu yükseltmek; zannettiğiniz kadar kolay değil! Bunun için hem zaman hem de emek harcamanız şart! Ayrıca, bankalar ile sorunlu bir geçmişe sahipseniz de konut kredisi alamazsınız. Ödemediğiniz bir borç yüzünden icralık olduysanız konut kredisi sizin için bir hayal olmaktan öteye geçemez.

KREDİ HESAPLAMA TABLOSU

Tasarruf Finansman Şirketleri ve Bankaların konut ve taşıt kredisi hesaplama tablosu aşağıdaki gibidir. Kredi çekmek istediğiniz kredi tutarını ve taksit sayısını girerek, 2 kurum arasındaki farkı görebilirsiniz.

Neden Birevim’i Tercih Etmeliyiz?

Birevim’in farkını anlamak adına çeşitli örneklerden faydalanabiliriz. Yüksek bir kredi notuna sahip olduğunuzu varsayalım. Satın almak istediğiniz evin değeri de 500 bin TL olsun. Her şeyden önce, bu evin değerinin yüzde 20’lik veya 25’lik kısmını peşin olarak ödemeniz şart! Bir başka deyişle, bu örnekte en az 100 bin TL’yi konut kredisi olmadan cebinizden ödemeniz gerekiyor. Geriye kalan 400 bin TL için konut kredisinden faydalanma şansınız var! Güncel tarih itibariyle en uygun konut kredisi faiz oranı yüzde 1,32 ile Vakıfbank’a ait! Bu noktada, kredi tahsis ücreti olarak 2000 TL ve ekspertiz ücreti olarak da 1100 TL ödemeniz gerekiyor. Sonuç olarak, 120 ay gibi bir vade süresi boyunca 802 bin TL ödemelisiniz.

Yukarıdaki örnekte bahsettiğimiz üzere 400 bin TL’lik bir konut kredisi için toplamda 802 bin TL geri ödeme yapmak zorunda kalıyorsunuz. 120 ay boyunca her ay 6 bin 661 TL ödeme yapmanız şart! Dar ve orta gelirli bir vatandaş için bu rakam ulaşılamayacak boyutta!

Birevim ise 400 bin TL’lik bir ev için yine 400 bin TL ödemenizi mümkün kılan bir sistem! Bir başka deyişle, faiz oranı, peşinat, vade farkı, ek masraflar yok!

Birevim’de Neden Faiz Oranı Yok?

Birevim; insanların ev alma hedeflerine en kısa sürede ulaşabilmeleri adına tasarruf planı seçeneklerinde faize yer vermiyor. Bir başka deyişle, ev almak için size gerekli olan finansman tutarının kredi faiz oranı ile çarpılması mümkün değil! Buna ek olarak, Birevim; faiz gibi haksız kazanç elde etme yöntemine karşı bir duruş içerisinde!

Faiz; belirli bir miktar üzerine koyarak geri vermek şartıyla borç almak şeklinde tanımlanabilir. Ancak, zamana bağlı olarak geri ödenecek miktar bir hayli artıyor. Paradan para kazanmayı hedefleyen faiz sistemine Birevim’de kesinlikle rastlayamazsınız.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 − 7 =