250.000 TL’lik Ev İçin 1.250 TL Taksitle Alma Fırsatı

birevim senetle ev

Düşük maaşların ve yoğun çalışma saatlerinin yaygın olduğu ülkemizde insanların belki de tek derdi, başlarını sokabilecekleri bir evlerinin olmasıdır. Hayat pahalılığından dolayı birikim yapıp ev almak; çok zor gözükmektedir. Hatta, ev için gerekli peşinatın dahi biriktirilmesinin kolay olmadığını belirtmek gerekir. Bu noktada, insanlar, ev satın almak için finansal destek arayışı içerisine girerler.

Konut kredisi almak; en çok tercih edilen finansal destek olsa da artan kredi faiz oranları ve ödemeler yapılmadığı takdirde eve banka tarafından el konulması gibi risklerden dolayı konut kredisinin en azından eskisi kadar tercih edilmediğini söylemek gerekir. Bu noktada, faizsiz ve peşinatsız ev sahibi olmak isteyenler için Birevim doğru bir seçenek olacaktır. Birevim sayesinde 250.000 TL’lik evi 1.250 TL taksitle satın alma fırsatını yakalayabilirsiniz. Peki nasıl?

Birevim Hangi Özelliklere Sahiptir?

Türkiye koşullarına en uygun şartları sunan Birevim; tasarrufa dayalı, faizsiz, peşinat zorunluluğu olmayan ve herhangi bir fark ödetmeyen ev alma imkanını tüketicilere sunmaktadır. Birevim’den isteyen herkes faydalanabilir. Bilhassa dar gelirli vatandaşların tercih etmesi gereken bir sistemdir. Ancak, çok zengin olsanız bile Birevim’den daha uygun şartlarla ev almanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Birevim’de faiz veya vade farkı olmadığı gibi kira yardımı gibi ek maliyetler de bulunmaz. 20 kişilikten başlayan 40,60,80,120,180,240,360 ve son olarak 480 kişiye kadar uzanan tasarruf grupları vardır. Buna ek olarak, Birevim’de hangi gruba katılırsanız katılın, aylık ödemek istediğiniz taksitleri kendiniz belirlersiniz.

Birevim’de birden çok model bulunmaktadır. Ancak, modellerin hepsinde borcunuz normalden önce bitecektir. 120 kişilik bir gruba katıldığınız takdirde borcunuzun vadesinin 81 ayda bittiğini göreceksiniz. Sonuç olarak, taksitle veya senetle ev alma seçeneklerine kıyasla Birevim’den daha kısa sürede ev sahibi olabilirsiniz.

Birevim Modelleri Nelerdir?

Birevim’de dört adet model yer almaktadır. Sıra tespitli tasarruf yöntemi 1’de evinizi satın alacağınız tarih; noter huzurunda belirlenmektedir. Bu sistemde, ilk olarak, ne kadarlık bir ev almak istediğinize karar veriyorsunuz. Ardından, aylık ne kadarlık taksit ödeyeceğinizi belirliyorsunuz. Aylık ödeyeceğiniz taksit tutarları; kaç kişilik gruba dahil olacağınızı da belirlemektedir. Ardından, sözleşme yapılır ve kura çekimi gerçekleştirilir. Birevim; belirlenen tarihte evinizi satın alarak size teslim eder. Evin teslim edilmesinin ardından taksitleriniz; evin değerinin binde altısı oranında arttırılarak tekrar düzenlenir. Taksitlerin yeniden düzenlenmesi demek; borcunuzun normalden daha önce bitmesi demektir.

Sıra tespitli tasarruf yöntemi 2’de ilk versiyonla benzer koşullar bulunmaktadır. Ancak, evin Birevim tarafından satın alınmasının ardından taksitler hem yıllık %8 oranında hem de evin değerinin binde beşi oranında arttırılmaktadır.

Serbest planlı tasarruf yönteminde teslim tarihi, ödeme planında belirlenmektedir. Konut değer endeksli tasarruf yönteminde ise teslim tarihinde evin değeri artmaktadır.

birevim
Paylaş

5 Comments

  1. Yakup Özer Reply

    1250 TL taksit fırsatı çok iyi, günümüzde bu tutarla ev sahibi olabilmek imkansız diye düşünülebilir

  2. Bekir Aksoy Reply

    1250 TL taksitle kira öder gibi ev sahibi olabilmek çok güzel, günümüzde 1250 TL’ye kira bile yok bir çok yerde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 − eight =